E hënë, 18 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Pandemia/ Rezulton pozitiv futbollisti nga Kosova

Futbollisti shqiptar, Mirlind Kryeziu, ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi Zurich i Zvicrës me të cilën luan futbollisti nga Kosova. 23- ka kryer menjëherë testet sapo ka ndjerë simptomat e para. Ai ndodhet tashmë i karantinuar në shtëpinë e tij.

Ky është rasti i parë që infektohet një lojtar në futbollin zviceran.

Kryeziu ka shënuar një gol në 19 ndeshje të zhvilluara këtë sezon me skuadrën e parë, teksa është aktivizuar me të gjitha kombëtaret e moshave të Zvicrës (U16-U20).

Mirlind Kryeziu luan si qendërmbrojtës me kombëtaren e Kosovës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...