E hënë, 18 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Massimo Cellino: S’më ka ndodhur kurrë në 30 vite që të kërcënohesha nga lojtarët

Presidenti i Brescia, Massimo Cellino, ka shpërthyer ndaj lojtarëve, duke i cilësuar si njerëz pa edukatë. Ai ka shprehur zemërimin ndaj ekipit, ndërsa ka zbuluar se është kërcënuar prej tyre.

“Në 30 vjet, në botën e futbollit nuk më kishte ndodhur kurrë të kërcënohesha nga lojtarët. Njerëzit që donin të shiteshin, përndryshe do të kishin kaluar në depresion. Ata nuk kanë as një copë edukate”, është shprehur Massimo Cellino, raporton Corriere dello Sport.

“Kam pesë telefona dhe janë të gjithë të fikur. Pse më telefonojnë mua, kur drejtorët sportivë janë aty?! Nëse dikush është i interesuar, i jap klubin që tani”, ka thënë më tej ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...