E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Massimo Cellino: S’më ka ndodhur kurrë në 30 vite që të kërcënohesha nga lojtarët

Presidenti i Brescia, Massimo Cellino, ka shpërthyer ndaj lojtarëve, duke i cilësuar si njerëz pa edukatë. Ai ka shprehur zemërimin ndaj ekipit, ndërsa ka zbuluar se është kërcënuar prej tyre.

“Në 30 vjet, në botën e futbollit nuk më kishte ndodhur kurrë të kërcënohesha nga lojtarët. Njerëzit që donin të shiteshin, përndryshe do të kishin kaluar në depresion. Ata nuk kanë as një copë edukate”, është shprehur Massimo Cellino, raporton Corriere dello Sport.

“Kam pesë telefona dhe janë të gjithë të fikur. Pse më telefonojnë mua, kur drejtorët sportivë janë aty?! Nëse dikush është i interesuar, i jap klubin që tani”, ka thënë më tej ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...