E premte, 23 Prill, 2021
12 C
Tirana

Etiketa

Kukesi

Superliga / Tirana fiton në Laç, Vllaznia kthehet e para në frymën e fundit

Mbyllen  4 ndeshjet e orës 13:00 në Superligën Shqiptare dhe nuk kanë munguar rezultatet e papritura dhe interesante. Bylis – Kukësi 2-1 Në Ballsh, Bylisi vendas...

Futboll, Superliga luan e gjitha sot, ja ndeshjet si dhe analiza e Tirana Today

Kategoria Superiore luan sot javën e 25-të të kampionatit me të gjitha përballjet të planifikuara këtë të dielë të vranët. Katër takime luhen njëkohësisht...

Kupa e Shqipërisë, nuk ka më kryeqytet. Fillon faza e nxehtë

Janë luajtur 4 ndeshjet e Kupës së Shqipërisë në fazën çerekfinale të turnut dhe rezultatet kanë qenë si më poshtë: Laci -Partizani 0-0 (fiton Laçi...

Analizë/ Luhet sot Kupa e Shqipërisë, secila sfidë në lupën e Tirana Today

Luhet sot raundi i çerekfinaleve të Kupës së Shqipërisë në futboll dhe ka shumë objektiva në tavolinë. Ndeshjet teke e bëjnë edhe më emocionuese...

Humbja e thellë kundër Partizanit, Skënder Gega flet pas dorëheqjes

Trajneri Skënder Gega, ka dhënë dorëheqjen nga Kukësi, pas humbjes së thellë me Partizanin. Vetë largimi i trajnerit është pranuar nga ana e presidentit...

Tronditet Kukësi, Skënder Gega jep dorëheqjen

Humbja ndaj Partizanit me rezultatin 4-1 ka rezultuar tejet zhgënjyese për trajnerin Skënder Gega, i cili ka komunikuar dorëheqjen pas sfidës. Lajmi është konfirmuar nga...

Faulkneri, Kukësi dhe lajthitjet e së ardhmes

Nga: Veton Surroi Me hapa të vendosur përpara drejt të së kaluarës Faulkneri, Kukësi dhe lajthitjet e së ardhmes 1. “E kaluara kurrë nuk është e vdekur. Madje,...

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega me Covid-19

Trajneri i skuadrës së Kukësit, Skënder Gega ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur ekipi verilindior, përmes një kominikate. Gega...

Gjendet akordi, Kukësi rinovon për dy vite me Emiljano Mustën

Kukësi ka arritur të gjejë akordin me futbollistin anësor, Emiljano Mustën, për të rinovuar edhe me dy vite të tjera kontratën e tij. Burime për...

Kukësi në avantazh ndaj Slavia Sofia

Kukësi ka kaluar në avantazh përballë Slavia Sofia, sfidë e vlefshme për raundin e parë eliminator të UEFA Europa League. Për të besuarit e Gegës,...

Të fundit

Si po ndikojnë maskat tek psikologjia e njerëzve

Nga: Wendy L.Patrick “Newsmax” Kur shoqëroheni me miqtë dhe familjen, maska e fytyrës u fsheh emocionet. Mendoni pak se sa më e vështirë është të...

Si u krijua SEAL Six, njësia speciale amerikane që vrau Osama Bin Laden

E njohur fillimisht si SEAL Team Six, Grupi i Zhvillimit të Luftës Speciale të Shteteve të Bashkuara (DevGru) është një nga disa njësitë që...

Do luajë përtej moshës 40 vjeç, Ibrahimoviç rinovon kontratën me Milanin

Tashmë është zyrtare! Zlatan Ibrahimoviç ka rinovuar kontratën e tij me Milanin për një sezon tjetër . Suedezi arriti në “Casa Milan” rreth orës...

Mjekët i kërkojnë Navalnyt të ndalë menjëherë grevën e urisë

Mjekët privatë të kritikut të Kremlinit Aleksei Navalny i kanë bërë thirrje atij që t’i japë fund krizës së urisë sa më shpejt që...

Becchetti thyen heshtjen: Qeveria Rama më detyrohet 150 mln euro

Biznesmeni italian Francesco Becchetti ka folur për herë të parë për gjyqin që ka fituar kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama. Në një intervistë për...