E hënë, 18 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Etiketa

kredi

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

Studimi/ Shqiptarët marrin kredi për arsim

Përqindja e shqiptarëve që marrin kredi për edukim është e lartë, në krahasim me mesataren rajonale. Sipas një vrojtimi që ka bërë më 2020...

Janar-maj, bankat kanë dhënë 53% më shumë kredi konsumatore

Kredia konsumatore po rritet me ritme të shpejta në pjesën e parë të këtij viti. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë tregojnë se në...

Banka mashtron qytetaren, kredinë që e mori për 10 vite do e paguajë për 20

Lapsusi i bankës vë nën sekuestro shtëpinë e qytetares blerë më këtë kredi. Një zonjë nga Bilishti ankohet në emisionin Fiks Fare se është mashtruar...

Bankat fshinë tre miliardë lekë kredi të humbura në 2020

Procesi i fshirjes së kredive të humbura nga bilancet e bankave ka vijuar edhe gjatë vitit 2020, por sasia e fshirjeve ka qenë shumë...

E mori me kredi, pas një viti e gjysmë përmbarimi e nxjerr nga shtëpia

Jorida Davidhi ka denoncuar sot në emisionin “Stop” se në vitin 2013 ka marrë një kredi të butë përmes Bashkisë Tiranë dhe një institucioni...

Grabitet me armë një pikë dhëniesh kredie në Tiranë

Filiali i një institucioni financiar për dhënien e kredive, është grabitur pak minuta më parë në Tiranë. Ngjarja ndodhi rreth orës 13:40 në zonën e...

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë se kreditimi...

Kredia e re me ecuri pozitive edhe në shtator, bankat dhanë 167 milionë euro

Kredia e re për ekonominë qëndroi në nivele të larta edhe për muajin shtator. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, sektori bankar raportoi...

Shqiptarët po kërkojnë borxh për të shlyer borxhet

Situata e vështirë e krijuar në ekonomi nga Covid-19 ka bërë që individët, jo vetëm të ulin kërkesën për kredi për blerje shtëpie dhe...

Të fundit

COVID-19 i merr jetën ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit

Ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 84-vjeçare. Colin Powell, Sekretari i parë me ngjyrë i Shteteve të...

Afrimiteti i tyre nxiti diskutime/Donaldi gdhend në dru portretin e Semit

Semi dhe Donaldi kanë shfaqur afrimitet shoqëror me njëri-tjetrin në “Big Brother Vip”. Bora Zamani nga ana tjetër hodhi poshtë aludimet se aktori i...

Vazhdimi i revolucionit të Shën Valentinit

Nga: Andi Bushati Konluzioni i përbashkët i të gjitha analizave, menjëherë sapo dolën shifrat e para të zgjedhjeve lokale në Kosovë, ishte rezultati shumë më...

Maqedoni e Veriut/ Partitë nuk presin KSHZ, shpallin rezultatet

Rreth 49.11% ose 842.512 votues morën pjesë në votime në zgjedhjet lokale të së dielës (17.10) në Maqedoninë e Veriut. Kryetari i KSHZ-së, Aleksandar Dashtevski ka...

Gledis Nano zbardh lëvizjet e reja, njihuni me drejtuesit në rrethe

Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, në një konferencë të jashtëzakonshme, ka zbardhur lëvizjet e reja. Gjatë mesditës, ai ka njoftuar ndryshimet në...