E enjte, 2 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

kredi

BERZH kredi 50 milionë dollarë për rehabilitimet dhe përmirësimin e rrugëve

Ndërhyrjet rehabilituese dhe në funksion të përmirësimit të disa rrugëve do të mbështeten me një kredi 50 milionë dollarë nga Banka Europiane për Rindërtim...

Trump kërkon nga Banka Botërore që të mos i japë më kredi Kinës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump i bëri thirrje Bankës Botërore që të ndalojë dhënien e kredive për Kinën, një ditë pasi ky...

Tërmeti, sa milionë euro janë marrë kredi për banesat në Durrës dhe Tiranë

Stoku i kredisë që banorët e Durrësit kanë marrë për blerje banesash në fund të tremujorit të tretë të këtij viti ishte 8.8 miliardë...

Këngëtari shqiptar: U desh të këndoja këngë popullore që të shlyeja kredinë

Këngëtari i njohur shqiptar Egzon Pireci, i cili ka qenë pjesë e “The Voice of Albania”, ishte i ftuar në studion e “Ftesë në...

Banka Qendrore Europiane: Korrupsioni dhe mungesa e drejtësisë po pengojnë kreditimin në Shqipëri

Bankat në Shqipëri kanë efektivitet shumë të ulët në ekonomi, për shkak se, japin kredi një përqindje shumë më të ulët se depozitat që...

Kreditë 2018/ Sistemi bankar miraton 87% të aplikimeve

Sistemi bankar miratoi 87% të aplikimeve për kredi gjatë vitit 2018. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, bankat shqiptare kanë refuzuar vetëm 7,4% të...

Hiqet si avokate e shoqatës së Vatikanit, mashtron me kredi qytetaren (Video)

Sulltane Avdiaj, një qytetare nga Sukthi, tregon në “Stop”, se një familjare e saj e njohu me Dorjana Papajanin dhe kjo e fundit i...

“Kaubojsi” në telashe/ Nuk pagoi këstet e kredisë, gjykata vendos t’i marrë 290 mijë euro

Ish-deputeti Eduart Ndocaj, tashmë do të përballet me drejtësinë. Sikundër njihet si “Kaubojsi”, ai është futur në regjistrin e kredive të këqija, me një...

Ulen kreditë me probleme, vitin e kaluar u shlyen 140 milionë euro

Raporti i fundit i stabilitetit financiar, nga Banka e Shqipërisë, konfirmoi përmirësimet e ndjeshme të bëra nga sistemi bankar në uljen e kredive me...

Shtëpitë me kredi të butë, ja afati i fundit se kur mund të dorëzoni dokumentacionin

Të gjithë qytetarët që janë shpallur fitues në fazën e parë të aplikimit për kreditë e buta në kryeqytet kanë mundësinë të dorëzojnë dokumentacionin...

Të fundit

Eksperti më i lartë i koronavirusit në SHBA kërcënohet me jetë

E gjithë bota është në kolaps, e po kështu shkencëtarët po punojnë pa pushim për krijimin e një vaksine. Teksa një përpjekje e madhe...

SHBA-ja duhet ta udhëheqë botën në përpjekjet ndaj pandemisë

Nga: Martin Wolf “Financial Times” Historia përshpejtohet gjatë periudhës së krizave. Pandemia aktuale, nuk mund të transformojë vetëm botën, por ajo mund të përshpejtojë ndryshimet...

MOSAD, si Izraeli po e përdor shërbimin e tij sekret kundër koronavirusit

Nga: Ben Caspit “Al Monitor” Josi Kohen, kreu i shërbimit sekret izraelit, Mossad, ka mësuar gjatë javëve të fundit një mësim shumë interesant. Ishte shumë...

Duhanpirësit, më të prirur të sëmuren me COVID-19? Çfarë thonë ekspertët

A janë duhanpirësit më të prekshëm ndaj COVID-19? Ekspertët nuk e dinë ende me siguri të plotë. “Por bazuar në informacionin që kemi në...

I ati mjek u infektua me koronavirus, flet i biri Dj Viki: Ndiqni rregullat e karantinës

Mjeku i njohur Dhimitër Kraja, i njohur nga të gjithë si “doktor Luli”, u rikthye nga pensioni për të shërbyer krah kolegëve të tij...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT