E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

kredi

Familjet kosovare të “mbytura” në kredi

Kreditë që marrin ekonomitë familjare në Kosovë, sipas të dhënave të Bankës Qendrore të Kosovës, kanë shënuar normën më të lartë të rritjes vjetore...

Gjyshi: Dua të marr kredi 70 mijë $ për mbesën e sëmurë, por po më sorollatin dyerve të institucioneve

Zeni Kajo nga Sauku në Tiranë kërkon të bëjë legalizimin e shtëpisë një orë e më parë, pasi certifikata e shtëpisë i është kërkuar...

Falsifikonin dokumente me qëllim përfitimin e kredive; Arrestohen 7 shtetas, 1 në kërkim

7 persona janë arrestuar dhe një është shpallur në kërkim  për falsifikim dokumentesh me qëllim përfitimin e kredive. Specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik- Financiar,...

Rritet numri i grave që marrin kredi

Bankës së Shqipërisë ka publikuar të dhëna interesante lidhur me gjininë e kredimarrësve. Të dhënat tregojnë se gjatë vitit 2016 numri i grave kredimarrëse...

Të fundit

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...

Euro prek nivelin më të ulët që nga gushti 2019

Euro e nisi javën me rënie të mëtejshme ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane u këmbye me...

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...