E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

Kosovën

“Marrëveshja Kosovë-Serbi do të përfshijë njohjen reciproke”, flet profesori amerikan i marrëdhënieve ndërkombëtare

Mark Baskin, profesor amerikan që ligjëron Marrëdhëniet Ndërkombëtare dhe Politikat Publike në Universitetin Amerikan në Kosovë (AUK), beson se Kosova dhe Serbia do të...

Italia mbyll kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, njofton se Italia do të mbyllë kufijtë e saj për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi. Përmes një postimi...

Amerika “bashkon” Kosovën dhe Serbinë me linjë ajrore e hekurudha

Pas dakordimit që në mes të Kosovë e Serbisë të ketë një linjë ajrore, emisari amerikan në bisedimet Kosovë -Serbi ka bërë me dije...

Për tërmetin dhe bashkimin… e Shqipërisë me Kosovën

Nga Agron Shala “Ra kjo dekë e u pamë”. Është kjo një thënie e vjetër shqiptare që tregon se në momentet më të rënda njeriu...

Kongresmeni amerikan Engel: Do të bëj gjithçka për të ndihmuar Shqipërinë

Kongresmeni amerikan Eliot Engel paralajmëron kundër idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Marrëdhëniet...

Kapen 26 klandestinë në Kukës, mes tyre gra edhe fëmijë

Policia e Kukësit ka shoqëruar në komisariatin e qytetit 26 irakianë, të cilin ishin futur klandestinë dhe kishin si destinacion Kosovën. Ata kishin hyrë në...

‘Urtësohet’ ministri serb: Jemi vëllezër, mbështesim heqjen e vizave për Kosovën!

Ish-ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç gjatë fjalës së tij në forumin e Bled-it në Slloveni ka folur për vëllazëri mes popujve të...

Përvjetori historik/ Bill Clinton pritet të vizitojë për herë të katërt Kosovën

Në kuadër të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ish-presidenti amerikan Bill Clinton do të bëjë një vizitë zyrtare në Kosovë më datën...

Bojkotuan ndeshjen me Kosovën pas presioneve serbe, Mali i Zi merr vendimin për trajnerin

Ndeshja e cila u zhvillua një natë më parë mes Malit të Zi dhe Kosovës u shoqërua e polemika të shumta pasi trajneri i...

“Serbë, ruani nderin tuaj”, thirrja dëshpëruese e mediave: Bojkotoni Kosovën

Kosova është duke luftuar për të fituar një biletë për në finalet e “Euro 2020”, përmes kompeticionit Nacional League. Por kjo nuk është alternativa...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...