E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

Kapen 26 klandestinë në Kukës, mes tyre gra edhe fëmijë

Policia e Kukësit ka shoqëruar në komisariatin e qytetit 26 irakianë, të cilin ishin futur klandestinë dhe kishin si destinacion Kosovën.

Ata kishin hyrë në qytetin e Kukësit gjatë paradites së djeshme dhe kishim si qëllim kalimin e kufirit Shqipëri-Kosovë, përmes Morinës.

Mes personave të shoqëruar regjistrohen 13 burra, 5 gra dhe fëmijë të moshës 4 -13 vjeç.

Ndërkohë, policia po punon për zbardhjen e ardhjes së tyre në Kukës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...