E shtunë, 28 Nëntor, 2020
3 C
Tirana

Etiketa

Kodi Zgjedhor

Mediu: Rama kundër BE-së, shqiptarët të rrëzojnë regjimin e tij

Partia Republikane ka zhvilluar nje takim me kordinatorët e saj në zonën 7 në kryeqytet. Në fjalën e tij, kryetari i partisë, Fatmir Mediu tha...

“Prej 20 muajsh kemi Parlament monopartiak”, Meta: Dje hodhën poshtë integrimin

Presidenti Ilir Meta, ka reaguar për rivotimin e Kodit Zgjedhor në Kuvend një ditë më parë. I ftuar në një tryezë të zhvilluar nga...

“Mendje e shëndoshë, në trup të shëndoshë”, Meta përshëndet me dy gishtat lart

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, e ka nisur ditën me ecje nga Liqeni i Tiranës, dhe këshillon të gjithë qytetarët të merren me aktivitet...

Perëndimi ka folur një herë për Kodin

Nga: Mero Baze Zhurma e re rreth miratimit të Kodit Zgjedhor pas kthimit nga presidenti, nuk ka të bëjë me ndonjë qëndrim të ri të...

Plan B për 25 prillin? Gjiknuri: Nëse nuk formojmë shumicën do bëjmë koalicion

Përveç dinamikave politike që propozon Kodi i ri Zgjedhor i rivotuar sot në Parlament, një çështje shumë e rëndësishme për zgjedhjet e vitit 2021...

Gjiknuri: Nëse do prisnim ‘Venecian’, nuk do kishim Kod Zgjedhor deri në shkurt

Pas rrëzimit të dekretit të Presidentit Ilir Meta, Kuvendi votoi sot ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Deputeti i PS-së Damian Gjiknuri, deklaroi se nëse Partia Socialiste...

Votimi i Kodit Zgjedhor, Bardhi: Rama nuk ndryshon nga Lukashenko

Pas rrëzimit të dekretit të Presidentit Ilir Meta, Kuvendi votoi sot ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Për Sekretarin e Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi me këtë...

Votimi i Kodit Zgjedhor, Balla: Shqiptarët do zgjedhin deputetët që duan

Pas rrëzimit të dekretetit të Presidentit Ilir Meta, Kuvendi votoi ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla në një prononcim...

Rama-Metës: Opozita ka ardhur me firmën e Bashës dhe recetën e Peço Vasilit

Kryeministri Rama ka reaguar për kalimin në Kuvend të Kodit Zgjedhor. Rama shprehet se Ilir Meta nuk ka asnjë shans të marrë peng Parlamentin...

“Me qetësi dhe dashuri!”, paralajmërimi i Metës pas rrëzimit të dekretit

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka reaguar menjëherë pas votimit në Kuvend, ku u rrëzua dekreti i tij për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Meta...

Të fundit

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Kryemadhi: Do dal bashkë me Bashën në fushatë, jemi një

Kryetarja e Lëvizjes Socaliste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka deklaruar se kryebashkiaku Erion Veliaj do të marrë drejtimin e Partisë Socialiste pas 25 prillit. E...

Ndërron jetë ish-trajneri i Partizanit dhe ekipit kombëtar në peshëngritje

Peshëngritja shqiptare ka humbur të premten një tjetër figurë, pasi është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare Haki Agalliu. Ai ka qenë peshëngritës dhe...

Vendosi flamurin kombëtar në parlamentin serb/ Deputeti tregon prapaskenat

Vendosja e flamurit shqiptar në Parlamentin serb nga deputeti Shaip Kamberi, shkaktoi jo pak reagime. Kamberi sqaroi arsyet që e çuan të ndërmerrte këtë veprim,...

Kryemadhi kundër karantinës së dytë: Do e shkatërronte ekonominë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është kundër një karantine të dytë, por ka thënë se është pro mbylljes së shkollave pasi i cilëson si...