E diel, 13 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

“Mendje e shëndoshë, në trup të shëndoshë”, Meta përshëndet me dy gishtat lart

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, e ka nisur ditën me ecje nga Liqeni i Tiranës, dhe këshillon të gjithë qytetarët të merren me aktivitet sportiv. Ai shfaqet i veshur sportiv, ndërsa me dy gishtat lart përshëndet qytetarët.

“Mirëmëngjes të gjithëve! Mos harroni aktivitetin sportiv. Mendje e shëndoshë, në trup të shëndoshë!”, shkruan Meta.

Dje Parlamenti me 97 vota kundër rrëzoi dekretin e Presidentit, i cili ktheu për rishqyrtim ligjin duke kërkuar që të zbatohet pakti i 5 qershorit. Mazhoranca nuk e mori parasysh dekretin, dhe falë opozitës siguroi votat e nevojshme duke sjellë një epokë të re në sistemin politik.

Gjatë ditëve të fundit, Meta iu drejtua Komisionit të Venecias, duke kërkuar opinion për Kodin Zgjedhor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Fishekë në zyrë/Prokurori: S’kam dosje të veçantë. Meta: Hetim i shpejtë!

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...