E mërkurë, 16 Qershor, 2021
21.5 C
Tirana

Mediu: Rama kundër BE-së, shqiptarët të rrëzojnë regjimin e tij

Partia Republikane ka zhvilluar nje takim me kordinatorët e saj në zonën 7 në kryeqytet.

Në fjalën e tij, kryetari i partisë, Fatmir Mediu tha se vendi po shkon drejt një krize të re poltiike me BE-në për shkak të kryeministrit Edi Rama.

Sipas tij, shqiptarët kanë detyrën historike për të rrëzuar regjimin e Ramës.

”Vendi po shkon drejt një krize politike me BE-në për shkak të një kryeministri të papërgjegjshëm siç është Edi Rama. Shqiptarët kanë detyrën historike që të bashkohen në mposhtjen e regjimit të Edi Ramës. Opozita duhet të bashkohet në çdo skaj, për realizimin e një Shqipërie Europiane dhe të mbrojë zgjedhjet’’, shkruan Mediu në Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokati zapton pronën në Ksamil dhe kërkon legalizim me dokumente false

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë një denoncim nga Ksamili për një sipërfaqe toke që pretendohet se është përvetësuar pa të drejtë. Sipas denoncimit,...

Kontrollet e RENEA-s/ Hoxha zbulon zonat e “nxehta” në Vlorë dhe Shkodër

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha ka dhënë detaje lidhur meaksionet e RENEA-s në dy ditët e fundit në vend, ku ka ushtruar kontrolle...

Denoncimi Fiks Fare/ 1200 euro kalimi në Kapshticë në mënyrë të paligjshme

Bashkimi Europian hap më në fund dyert për turistët shqiptarë, të mbyllura prej më shumë se 1 viti. Ambasadorët e 27 vendeve anëtare të...

Me këtë rini, e ardhmja është e sigurtë. Në dreq do të shkojmë

Nga: Mentor Kikia Në Shkodër, dyndje e madhe në sallën e teatrit “Migjeni”. Nuk po shiten biletat e ndonjë shfaqeje të ”madhe”. As ka ardhur...

Alarmi: Më shumë se gjysma e produkteve kozmetike përmbajnë kimikate toksike

Më shumë se gjysma e produkteve të njohura kozmetike që shiten në SHBA dhe Kanada ka gjasa që të përmbajë nivele të larta të...