E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

Fatmir Mediu

Probleme te opozita/ Pas Ndokës, Mediu dhe Duka kanë një kërkesë për Bashën

Pas mosmarrëveshjes me kreun e Partisë Demokristiane Nard Ndoka, kryedemokratit Lulzim Basha i ka dalë një tjetër problem, këtë herë me kreun e PR...

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Mediu tregon negociatat me PD për 25 prillin: Synim, maksimalizimi i votave

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu foli në studion e ''News24'' për negociatat me Partinë Demokratike, për zgjedhjet e 25 prillit.  Mediu tha se...

Mediu: Do garojmë në një koalicion me PD-në, votat tona janë të rëndësishme

Partia Republikane dhe Partia Demokratike gjejnë më në fund gjuhën e bashkëpunimit për zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit. Lajmin e bëri të ditur vetë kreu...

Mediu pas takimit me Bashën: Ka mirëkuptim për të dalë me listë të përbashkët

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka folur për mediat pas takimit me kryedemokratin Lulzim Basha në selinë e PD-së. Gjatë fjalës së tij, Mediu...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Lulzim Basha takohet me Fatmir Mediun në selinë e PD-së

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur në një takim kreun e Republikanëve, Fatmir Mediun. Takimi po zhvillohet në ambientet e selisë së...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

Mediu thirrje të djathtës: Të bashkohemi për të larguar Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka theksuar rëndësinë e bashkimit të së djathtës për të larguar regjimin e Edi Ramës. Gjatë takimit me koordinatorët...

Mediu: Me protestë dhe me votë, kjo qeveri policore duhet të largohet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu dënon arrestimin e kryeredaktorit te Koha Jone, Qamil Xhani. Ish-deputeti, apelon për rrezimin e regjimit te korruptuar të kyeministrit...

Mediu kujton 8 dhjetorin: Qëllimi ynë, ndërtimi i shtetit të së drejtës

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, i shoqëruar edhe nga profesori, Selami Xhepa biseduan sot me student dhe pedagogë për protestat studentore të 30...

Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...