E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

klub

Sevilla shumë e fortë për Romën

Roma është mundur me rezultatin 2-0 në ndeshjen e 1/8 të Europa League përballë Sevilla, në një takim që foli totalisht për spanjollët. Klubi nga...

Veliaj publikon një mesazh për klubin e Tiranës

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj shkruan në rrjetin social Twitter se është një super lajm që trofeu i Kampionatit qëndron në Tiranë. Veliaj bën me...

Meta e merr seriozisht, krijon klubin e fansave të Celtic në Shqipëri (Video)

Tashmë dihet gjerësisht se Presidenti Ilir Meta është tifoz i skuadrës skoceze të Celtic. Shpeshherë, mbështetja që i ka dhënë presidenti i vendit tonë skuadrës...

12 të infektuar me koronavirus, panik në klubin ku luan futbollisti shqiptar

“Akhisarspor”, klubi i futbollit ku luan futbollisti shqiptar Sokol Cikalleshi, është tronditur nga përgjigjet e testeve të fundit. Plot 12 pjesëtarë të klubit turk të...

Ekzekutoi 27-vjeçarin në një klub, kush është shqiptari i arrestuar në Angli

Një 29-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë britanike, pasi akuzohet për vrasjen e 27-vjeçarit Grineo Daka në Leyton. I arrestuari identifikohet si Edison Brahimi,...

U shoqërua në Polici, ja me kë e kaloi natën ‘Zogu i Tiranës’

28-vjeçari, Hermes Nikaj është arrestuar nga policia mbrëmjen e djeshme. I njohur nga të gjithë si “Zogu i Tiranës”, ai akuzohet për shfrytëzim prostitucioni...

Aksion në lokalin e natës në Zvicër, policia ndalon 5 shqiptare

Policia zvicerane ka ndaluar 9 femra të cilat ushtronin prostitucion pa leje pune. Sipas mediave vendase, gratë ishin të moshës 29 deri 41 vjeçare dhe...

VIDEO/ Saimir Tahiri nuk njeh sfidant në muzikë, shfaqet krah Aurelës në skenë

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka dhuruar një spektakël të vërtetë, teksa është shfaqur në skenë duke kënduar përkrah Aurela Gaçes. Tahiri është parë mbrëmjen...

U shkarkua nga Prishtina, Mirel Josa pranë një tjetër klubi shqiptar

Pasi u shkarkua nga drejtimi i Prishtinës, Mirel Josa përflitet sërish pranë një klubi shqiptar, këtë herë në Maqedoninë e Veriut. “Gazeta Lajm” raporton...

U shoqërua nga forcat ‘Shqiponja’ në komisariat, reagon DJ Vin Veli

Pas lajmeve për shoqërimin e tij në polici ka ardhur edhe reagimi i DJ të njohur, Vin Veli. Veli ka reaguar rreth 1 orë më...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...