E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Gjirokastra krijon klub të ri, Bashkia merr sërish në përdorim stadiumin

Lajme të mira nga Gjirokastra për sa i përket futbollit.

Pas situatës kaotike që solli edhe falimentin e Luftëtarit, i cili këtë sezon nuk merr pjesë në asnjë prej kategorive të futbollit shqiptar, kryetari i Bashkisë, Flamur Golemi, ka bërë me dije se ditën e sotme, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, miratuar krijimi i Fondacionit “Akademia e Futbollit Luftëtari”, që do të ringrejë ekipin, i cilin për fat të keq u rrënua.

Gjithashtu, kryetari Golemi zbulon se u zgjidh edhe çështja e kontratës së qerasë dhe stadiumi i Gjirokastrës, në vijim do të administrohet nga Bashkia.

Postimi i Golemit në Facebook

Lajme të mira nga mbledhja e sotme e Këshillit Bashkiak Gjirokastër.

Miratuam shpërblimin financiar për 63 nxënës ekselentë në gjimnazet dhe shkollat 9-vjeçare, shumë që varion nga 5 mijë deri në 10 mijë lekë të reja.

Zgjidhëm kontratën e qerasë dhe stadiumi i qytetit sot e tutje do të administrohet nga Bashkia Gjirokastër.

Miratuam krijimin e Fondacionit “Akademia e Futbollit Luftëtari”, që do të ringrejë ekipin, të cilin për fat të keq e rrënuan ata që krijuan malin me borxhe dhe që ne i kemi çuar përpara drejtësisë për të dhënë llogari.

Miratuam bashkëfinancimin me TID Gjirokastra për të nisur menjëherë dekorin për festat e fundvitit.

Ata që thonë se bashkia është mbyllur për shkak të Covid, thjesht mos i merrni seriozisht.  S’kanë punë tjetër veçse të shajnë e shpifin nga frëngjitë e Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...