E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Bill Gates: Të gjitha vaksinat anti-covid do të jenë gati deri në shkurt 2021

Miliarderi Bill Gates ka treguar pozitivitetin e tij në lidhje me vaksinat anti-Covid që janë krijuar.

Ai është shprehur se pothuajse të gjitha vaksinat anti-Covid që janë krijuar do të jenë gati në shkurt të vitit të ardhshëm.

Gates u shpreh se njësoj si dy vaksinat e BioNTech, Pfizer dhe Moderna që kanë kërkuar aprovimin e FDA-së, edhe vaksinat e tjera që janë në prodhim e sipër si AstraZenca, Johnson & Johnson dhe Novavax do të jenë së shpejti të suksesshme.

 “Pothuajse të gjitha vaksinat do të funksionojnë dhe me nivele shumë të larta të efikasitetit. Unë jam optimist se deri në shkurt ka shumë të ngjarë që të gjitha vaksinat të tregohen shumë efikase dhe të sigurta”, tha Gates.

Ndërkohë që përpos pozitivitetit ai gjithashtu tha se 6 muajt e ardhshëm do të jenë të vështirë. Më tej, ai u bëri apel njerëzve që do mbanin maskat dhe distancimin social.

Ne duhet të shqetësohemi shumë për gjashtë muajt e ardhshëm”, përfundoi ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...