E martë, 2 Mars, 2021
0 C
Tirana

12 të infektuar me koronavirus, panik në klubin ku luan futbollisti shqiptar

“Akhisarspor”, klubi i futbollit ku luan futbollisti shqiptar Sokol Cikalleshi, është tronditur nga përgjigjet e testeve të fundit.

Plot 12 pjesëtarë të klubit turk të divizionit të dytë janë infektuar me COVID-19.

Presidenti Fatih Bulut ka konfirmuar lajmin në një prononcim për “Anadolu Agency”.

Raportohet se të gjithë të prekurit nuk kanë shfaqur simptoma dhe janë izoluar menjëherë.

Tani do u duhet të qëndrojnë në karantinë deri në momentin që testet do të jenë negative.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...