E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

panik

12 të infektuar me koronavirus, panik në klubin ku luan futbollisti shqiptar

“Akhisarspor”, klubi i futbollit ku luan futbollisti shqiptar Sokol Cikalleshi, është tronditur nga përgjigjet e testeve të fundit. Plot 12 pjesëtarë të klubit turk të...

Veliaj: Asnjë aktivitet deri në 3 prill. Paniku, më i dëmshëm se koronavirusi

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Tiranës u bëri apel qytetarëve që të ruajnë qetësinë,...

Si të mbrohemi nga koronavirusi

Arsye për panik lidhur me “virusin Korona” nuk ka, por çdokush duhet të sillet me përgjegjësi, në mënyrën si vepron publikisht e si të...

Koronavirusi, a ka vend për panik/ Përgjigjet mjeku infeksionist Pëllumb Pipero

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka deklaruar se nuk ka vend për panik nga koronavirusi në Shqipëri. I ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24”, mjeku tha...

Mbylli mësimin për shkak të frikës nga koronavirusi, shkollës i hiqet licenca

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini njofton se do t’i hiqet licenca shkollës private e cila pezulloi mësimin për dy javë për shkak të frikës...

O bëni fushatë për 2 marsin, o mos përhapni panik për koronavirusin

 Nga: Alfred Peza  Ka një kontradiktë shumë të madhe orët e fundit, ku nga njëra anë i bëhet jehonë me një zell të pashoq lajmeve...

Shkaktoi panik të madh në lokal, arrestohet 38-vjeçari

Një 38-vjeçar ka përfunduar në pranga pasi ka shkaktuar panik të madh në një lokal. Personi në fjalë raportohet se ka hyrë në lokal me...

VIDEO/ Menduan se ishte tërmet, qytetarët në Durrës dalin me vrap nga lokali

Tërmetet e vazhdueshme në Shqipëri duket se i kanë lënë njerëzit akoma nën tension. Rasti më konkret është videoja e mëposhtme e siguruar nga "Panorama",...

“Lloj lloj sharlatanë që shfaqen si sizmologë”, Rama paralajmëron reformë

Kreu i qeverisë, Edi Rama, ka paralajmëruar ndryshime ligjore në rastet e fatkeqësive natyrore. Gjatë fjalës së tij në seancën parlamentare, Rama tha se do...

Tërmeti shkatërrimtar/ Flet eksperti: Nuk ka nevojë për panik

Inxhinieri Shkëlqim Beqo ishte i ftuar ditën e sotme në rubrikën “Opinion” në “News24”. Ai theksoi se pas inspektimeve që ka kryer në terren rezulton...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...