E martë, 23 Shkurt, 2021
11 C
Tirana

VIDEO/ Menduan se ishte tërmet, qytetarët në Durrës dalin me vrap nga lokali

Tërmetet e vazhdueshme në Shqipëri duket se i kanë lënë njerëzit akoma nën tension.

Rasti më konkret është videoja e mëposhtme e siguruar nga “Panorama”, ku disa qytetarë të ulur në një lokal kanë dalë me vrap nga ndërtesa, në momentin që kanë parë një tendë të lëvizë. Lëvizja e tendës u shkaktua nga era e fortë, gjë e cila u kuptua vetëm kur qytetarët dolën jashtë nga frika për një tërmet tjetër.

Në videon e regjistruar nga kamerat e sigurisë duket se si qytetarët pasi kuptuan se ishte një ‘alarm fals’ futen sërish brenda.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Brataj vaksinoi shoferin personal? Urgjenca Kombëtare reagon pas akuzave

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore ka reaguar sot pas lajmit të publikuar në rrjetet sociale për vaksinimin e një shoferi të këtij institucioni. QKUM shprehet...

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...

Koronavirusi/ Më shumë të shëruar se të infektuar, por kurba mbetet e lartë

Kurba e koronavirusit vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.021 raste të reja, nga 3.258 testime të...

Pse temperaturat ulen shumë gjatë natës në shkretëtira?

Nëse do të ndërmerrni një udhëtim ditor në shkretëtirën e Saharasë në Afrikën e Veriut, do të duhet të keni me vete më shumë...