E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Vëllezërit Budina me COVID-19, reagon Grida Duma

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

Pandemia/Rama jep lajmin e madh për lokalet

Bizneset vuajtën pasojat e koronavirusit. Shumë prej tyre kapitulluan, e shumë të tjera janë në fije të perit, duke mos gjeneruar shumë të ardhura....

Rriten tensionet/ Droni turk ngjyros me bojë të kuqe flamurin grek (VIDEO)

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se do vazhdojnë të mbrojnë me një vullnet të fortë dhe me një besim të palëkundur...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

SPAK pezullon kreun e OFL-së, Dritan Zagani jep paralajmërimin e fortë

Pas shkarkimit nga detyra të kreut të Operacionit Forca e Ligjit, Artan Shkëmbi, një reagim është përcjellë nga ana e ish-shefit të antidrogës së...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

“Ka ardhur koha që të japë llogari”, Erdogan reagon pas luftës mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka reaguar ashpër ndaj Armenisë, lidhur me luftën që ka nisur me Azerbajxhanin. Turqia është vënë në mbështetje të...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Marrëdhënie me dhunë me të rritura, kapet 35-vjeçari i shpallur në kërkim (VIDEO)

Një person i shpallur në kërkim është kapur nga ana e policisë, pasi akuzohej për “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura”. Nga forca...

Ish-deputetja e PD-së Grida Duma ishte e ftuar pasditen e sotme në emisionin “Kjo Javë” në “News 24”, ku komentoi ndër të tjera infektimin e vëllezërve Edmond dhe Robert Budina me COVID-19.

Ajo theksoi se situata është e dyshimtë, teksa shtoi se kryeministri Edi Rama është djallëzia e marketingut.

“Është e dyshimtë! Nuk janë rastësi disa gjëra. Janë ligësi, janë të qëllimshme. Ata janë dy personalitete që identifikojnë jo vetëm artistin, por edhe qëndresën e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit.

Kjo aleancë bëri sakrificën e vet sidomos në momentin e fundit të shembjes që ndodhi në kohë pandemie.

Mënyra e shembjes së teatrit ishte si hajnat, do të kishte thënë folku kombëtar.

Këta njerëz që sot gëzojnë respektin e shqiptarëve janë sot njëlloj simbolike me disa elementë, të artistit, qëndrestarit etj, ideja është për të kaluar tek marketimi apo reklama negative se këta që shiten sikur, janë ndërkohë ata që përhapin infeksionin.

Ne të gjithë e dimë kush është Edi Rama… është djallëzia e marketingut, e ekranit dhe batutës.

Kam bindjen e plotë që ai nuk qeveris, por përrallis. Ka marrë komplet stilin e periudhës komuniste, harxhon 1 mld për Parkun Rinia, mbledh njerëzit aty…unë besoj ata vetë në deklarimet e tyre se sa të besoj kryeministrin.

Qëllimi i Ramës i përgjigjet dyshimit tim. Ai ka qëllim t’iu thotë njerëzve mos u mblidhni në tubime se do infektoheni. Ai do të kapë çdo gjë.

Do të kapë komisionet, do të heqë koalicionet, do të kapë dhe bëjë pis çdo gjë sepse është i shqetësuar. Këmbanat për Edi Ramën kanë rënë, ai sot është edhe kundër ndërkombëtarëve dhe amerikanëve”, u shpreh Duma.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Manastirliu i përgjigjet Bashës: Testimet do të rriten! Bonusi deri në ditën e fundit të pandemisë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka reaguar pas deklaratave të liderit të opozitës, Lulzim Basha, lidhur me testimin masiv të popullsisë dhe rritjen e...

Pandemia/ Holanda rikthen kufizimet që do zgjasin deri në tre javë

Një valë e dytë e koronavirusit, ka bërë që autoritetet në Holandë të rikthejnë kufizimet.  Ritja e numrit të të infektuarve, ka bërë që...

“Le të bojkotojnë”/ Rama: Qeveria nuk ka detyrime ndaj futbollit profesionist

Kryeministri Edi Rama ka komentuar situatën kaotike të krijuar në sport, ku klubet e futbollit kanë bojkotuar kampionatin duke kërkuar plotësimin e 4 kushteve. Në...

Reforma Zgjedhore shumë polare

Nga: Ervis Iljazaj Është e qartë se marrëveshja për reformën zgjedhore u arrit falë insistimit të ndërkombëtareve në Shqipëri, sidomos Ambasadës së Shteteve të Bashkuara. Mirëpo,...

E pabesueshme/ Neymar tregon pak nga ‘magjia’ e tij me topin, ‘trullos’ futbollistin e Kosovës (VIDEO)

Neymar është një futbollist brazilian, i cili falë profesionalizmit di si të tërheqë vëmendjen. Në sajë të talentit të tij, ai ka arritur që të...