E premte, 26 Shkurt, 2021
19 C
Tirana

Ekzekutoi 27-vjeçarin në një klub, kush është shqiptari i arrestuar në Angli

Një 29-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë britanike, pasi akuzohet për vrasjen e 27-vjeçarit Grineo Daka në Leyton.

I arrestuari identifikohet si Edison Brahimi, banues në Camden Road. Sipas mediave vendase, viktima u qëllua për vdekje në klubin ‘Pheonix Snooker’ në muajin korrik.

Brahimi u dërgua në një stacion policie në jug të Londrës. Ndërsa ditën e sotme pritet të dërgohet në paraburgim në Gjykatën e Magjistraturës të Thames.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shorti i Ligës së Europës/ Milani ‘peshkon’ Mançester Junajtid

Liga e Europës mbylli mbrëmjen e djeshme fazën e parë me eliminim të këtij sezoni, ku u plotësuan të gjitha skuadrat që do të duelojnë...

Urbanet plot/ Rakacolli ‘godet’ sërish: Zgjohuni 1 orë më parë kur nuk ka fluks

Zv.Ministrja e Shëndetësisë Rakacolli vijon të mbështesë idenë se përdorimi i transportit publik është një problem individual. Sipas saj, janë njerëzit ata që duhet të...

Përkeqësohet situata epidemiologjike në Kosovë, rriten shifrat e të infektuarve

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 445 raste me koronavirus, pas testimit të 2.570 mostrave në institucionet publike dhe ato private. Sipas Institutit Kombëtar të...

Meta ngre alarmin: Mijëra familje kanë hyrë në borxhe për tu kuruar nga Covid-i

Presidenti I Republikës, Ilir Meta i ka bërë thirrije qeverisë që të rimbusojë në mënyrë urgjente të gjithë qytetarët që kanë harxhuar kursimet e...

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...