E enjte, 2 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

Islandë

1975/ Mënyra gjeniale si gratë në Islandë arritën rroga të barabarta me meshkujt

Para vitit 1975, gratë islandeze që punonin jashtë shtëpisë, fitonin më pak se 60 për qind në krahasim me burrat. Ndaj më 24 tetor...

Shqipëria gol për herë të dytë kundër Islandës! Shënon Elseid Hysaj

Shqipëria ka shënuar gol për herë të dytë kundër Islandës. Tashmë është sërish në avantazh (2:1), kjo falë golit të shënuar nga Elseid Hysaj. Golin...

Kuqezinjtë shënojnë golin e parë kundër Islandës

Kuqezinjtë sapo kanë shënuar golin e parë! Shqipëria ka kaluar kështu në avantazh përballë Islandës. Golin e shënoi Kastriot Dermaku, në minutën e 32-të. Ndeshja...

Shqipëria në kërkim të fitores kundër Islandës, Kujtim Gjuzi i shoqëruar nga dy femra (foto)

Shqipëria po përballet me Islandën. Sot kuqezinjtë do të kërkojnë që të zhvillojnë një sfidë për t’u mbajtur mend. Teksa kombëtarja shqiptare po luan...

Shqipëri-Islandë/ FSHF josh tifozët me oferta, ja sa bileta janë shitur

Mbrëmjen e sotme pritet që Shqipëria të përballet me Islandën ndërkohë raportohet se Federata Shqiptare e Futbollit vijon të joshë tifozët në çdo formë...

Trajneri i Islandës: Përballje e vështirë midis dy ekipeve të barabarta

Ditën e nesërme Shqipëria do të përballet me Islandën. Ndërkohë sot trajneri i kombëtares islandeze Erik Hamren në një konferencë për shtyp vlerësoi maksimalisht...

Nigeria thyen “mitin” Islandë dhe i jep një shans të fundit Messit (Video)

Nigeria ka mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 Islandën dhe ka marrë vendin e dytë në grupin D. Afrikanët u shfaqën me dy fytyra...

E masakruan me thikë në Islandë, ndërron jetë i riu nga Skrapari

Ka ndërruar jetë në spital i riu nga Skrapari, i cili pak ditë më parë është qëlluar me thikë në Islandë. Lajmin e hidhur...

Të fundit

Eksperti më i lartë i koronavirusit në SHBA kërcënohet me jetë

E gjithë bota është në kolaps, e po kështu shkencëtarët po punojnë pa pushim për krijimin e një vaksine. Teksa një përpjekje e madhe...

SHBA-ja duhet ta udhëheqë botën në përpjekjet ndaj pandemisë

Nga: Martin Wolf “Financial Times” Historia përshpejtohet gjatë periudhës së krizave. Pandemia aktuale, nuk mund të transformojë vetëm botën, por ajo mund të përshpejtojë ndryshimet...

MOSAD, si Izraeli po e përdor shërbimin e tij sekret kundër koronavirusit

Nga: Ben Caspit “Al Monitor” Josi Kohen, kreu i shërbimit sekret izraelit, Mossad, ka mësuar gjatë javëve të fundit një mësim shumë interesant. Ishte shumë...

Duhanpirësit, më të prirur të sëmuren me COVID-19? Çfarë thonë ekspertët

A janë duhanpirësit më të prekshëm ndaj COVID-19? Ekspertët nuk e dinë ende me siguri të plotë. “Por bazuar në informacionin që kemi në...

I ati mjek u infektua me koronavirus, flet i biri Dj Viki: Ndiqni rregullat e karantinës

Mjeku i njohur Dhimitër Kraja, i njohur nga të gjithë si “doktor Luli”, u rikthye nga pensioni për të shërbyer krah kolegëve të tij...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT