E hënë, 21 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Etiketa

infektime

Infektimet/ Shqipëria me vetëm dy raste të reja në 24 orët e fundit, 0 vdekje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...

Kosovë/ Shifrat e 24 orëve të fundit: një viktimë dhe shtatë infektime

Njoftimi i IKSHPK’së: 13 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

Kosova regjistron një viktimë dhe 21 raste me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar të mërkurën 21 raste të infektimit me koronavirus pas testimit të 2,114 mostrave. Përgjatë 24...

Shifrat e 24 orëve të fundit, 5 infektime në mbi 1800 testime

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar shifrat e 24 orëve të fundit në lidhje me Covid-19 në vend. Vetë 5 raste me...

Asnjë humbje jetë nga Covid në 24 orët e fundit, 323 raste aktive

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme, teksa në 24 orët e fundit janë regjistruar 12 raste të reja, nga 2.919 testime të...

Covid-i drejt ‘zhdukjes’/ Në 24 orët e fundit, raste pozitive vetëm në 3 bashki

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme, teksa në 24 orët e fundit janë regjistruar 9 raste të reja, nga 3.340 testime të...

Shifra pozitive: Asnjë humbje jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme, teksa në 24 orët e fundit janë regjistruar 14 raste të reja, nga 3.057 testime të...

Mbyllet “Covid2”, 17 pacientë transferohen te Infektivi

Ulja e ndjeshme e numrit të të infektuarve me koronavirus, ka sjellë mbylljen e spitalit "Shefqet Ndroqi", ose i njohur ndryshe dhe si spitali...

Asnjë humbje jete nga koronavirusi në 24 orët e fundit, 413 raste aktive

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme, teksa në 24 orët e fundit janë regjistruar 22 raste të reja, nga 3.661 testime të...

Të fundit

Euro 2020/ Sot mbyllet grupi C, Holanda fut talentet e rinj, Sheva do fitore

18:00: Maqedonia e Veriut - Holanda (Grupi C, Amsterdam) Me Holandën tashmë të kualifikuar si fituese e grupit dhe Maqedoninë e Veriut si e fundit...

“Blindohet” Saranda/Atentati ndaj biznesmenit, ndalohet një nga autorët

Sa i takon atentatit me 20 plumba ndaj pronarit të "Orange" në Sarandë, në pranga ka rënë Redjan Hadëri, një nga autorët e plagosjes...

U nxorën jashtë nga roja i sigurisë, 20 plumba drejt biznesmenit në Sarandë

Redjan Hadëri, 33-vjeç, banues në Tepelenë, është vënë në pranga pasi akuzohet për plagosjen e pronarit të “Orange Club” në Sarandë, Spiro Iljadhi. U qëllua...

“Demokracia e neveritshme” me rastin Leli

Nga: Agim Baçi Gjatë ditëve të fundit, kushdo që ka ndjekur shqetësimet e këshilltarëve bashkiakë të Vlorës lidhur me rezultatet e punës së kryebashkiakut Leli,...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 21 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: Të parët fare! Të shtunën 1/8 e finales në Uembli, Ukraina e Shevës ose Austria Corriere dello Sport: Jemi një përrallë/...