E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

150 pasagjerë në një anije rezultuan pozitivë në testin për Covid

Rreth 150 pasagjerë në bordin e anijes së lundrimit MSC Grandiosa rezultuan pozitivë për COVID-19, kur anija mbërriti në Genova nga Marseja, thanë burimet të hënën.

Pasagjerët, të cilët janë kryesisht italianë, janë izoluar në kabinat e tyre në pritje të mbërritjes së autoritetit portual dhe zyrtarëve rajonalë shëndetësorë.

Autoritetet thuhet gjithashtu se janë vënë në lëvizje për t’i dërguar ata në shtëpi me autobusë ‘të mbrojtur’, ndërsa të huajt do të dërgohen në një shtëpi kujdesi në Genova.

Burimi i lajmit: ANSA. Pershtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...