E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

Gripi

Ku dallohet koronavirusi nga gripi? Flet mjeku i Infektivit

Koronavirusi ka pushtuar botën dhe frika ndaj tij sa vjen edhe bëhet më e madhe. Në vendin tonë janë konfirmuar 38 raste dhe 2 prej...

Si ta dalloni nëse jeni ftohur, nëse keni gripin apo koronavirusin

Simptomat e të ftohurit Nëse thjesht jeni ftohur, ka të ngjarë të nisni të keni dhimbje fyti 1 ose 2 ditët e para. Më pas...

Dezinfektuesit e duarve, sa na mbrojnë nga koronavirusi? Disa këshilla

Ajo çfarë është trumbetuar shpesh gjatë ditëve të fundit, lidhet me rritjen e higjienës personale, kjo si masë parandaluese për prekjen nga viruset. Gjatë shpërthimeve...

Gripi/ 6 viktima në Kosovë

Mediat e Kosovës kanë raportuar së fundmi se nga tetori i vitit të kaluar deri në shkurt të këtij viti sipas të dhënave të...

Shqipëria shënohet me të “kuqe”, situata e gripit është alarmante

Shqipëria renditet ndër vendet me nivel të lartë të përhapjes së virusive të gripit në Evropë. Ajo tashmë paraqitet me të kuqe në hartë,...

Ishte prekur nga gripi, humb jetën gruaja në Tiranë

Një grua në Tiranë ka humbur jetën në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Raportohet se ajo ishte prekur nga gripi. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gruaja e...

Ambasadori Belortaja: Në vatrën e epidemisë së gripit në Kinë janë 2 shqiptarë

Në një prononcim për 'Top Channel', Selim Belortaja ambasador i Shqipërisë në Kinë, tregon për numrin e shtetasve shqiptarë që ndodhen në qytetin Wuhan,...

“33-vjeçarja kishte temperaturë të lartë”/ ISHP: S’kemi situatë epidemie

Një 33-vjeçare ka humbur jetën në spitalin e Durrësit. Sipas deklaratës së të afërmve, 33-vjeçarja ishte dërguar në spital për shkak se i ishin...

Rreziku nga gripi/ ISHP: Ja si të mbroni veten dhe të tjerët pranë jush

Instituti i Shëndetit Publik vjen me një apel për qytetarët, në këto ditë të ftohta, ku si pasojë e temperaturave të ulëta ka pasur...

Katër të vdekur nga gripi

Katër persona kanë ndërruar jetë si pasojë e gripit në Maqedoni. Duket se situata është tejet alarmante, ndonëse jemi në stinën e pranverës. Gripi sezonal...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT