E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

Gramoz Ruçi

Nis sesioni i ri parlamentar/ Ruçi përshëndet marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë

Ka nisur këtë të hënë zyrtarisht sesioni i ri parlamentar 2020-2021. Në nisje të seancës në sallën e Kuvendit u vendos Himni kombëtar, ndërsa deputetët...

Ruçi iu dërgon letër grupeve parlamentare, për ngritjen e Komisionit për zgjedhjen e anëtarëve të KQZ-së

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, u ka dërguar një letër palëve në Kuvend për ngritjen e Komisionit të Posaçëm për zgjedhjen e anëtarëve të...

“Hapni lokalet e natës”, Gramoz Ruçi i kthehet ashpër deputetit

Deputeti Halit Valteri, i është drejtuar sot Gramoz Ruçit, për ti bërë thirrje ministres Manastirliu që të rishikojë vendimin më të fundit ndaj lokaleve...

Ndërpritet për herë të dytë seanca, Ruçi paralajmëron deputetin e opozitës parlamentare

Seanca e sotme parlamentare është ndërprerë dy herë për shkak të debateve në sallë mes deputetëve të opozitës së re dhe kryeparlamentarit Ruçi. Gjatë fjalës...

Tension në Kuvend, Murrizi bllokon foltoren pasi nuk iu dha fjala

Deputetët e opozitës parlamentare kanë bllokuar ditën e sotme foltoren e Kuvendit, pasi kryeparlamentari, Gramoz Ruçi nuk i dha fjalën deputetit Myslym Murrizi. Ky i...

Nuk bindet Gjuzi: Do e shkel përsëri rregulloren /Ruçi: Je i sëmurë

Deputeti Kujtim Gjuzi ka komentuar vendimin e dhënë nga Byroja e Kuvendit për t’u përjashtuar nga seancat parlamentare. Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Gjuzi...

Zbardhet takimi mes Yuri Kim dhe Gramoz Ruçit/ Ja për çfarë diskutuan

Paraditen e sotme Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti në një takim Ambasadoren e SHBA, Yuri Kim. Ndërkohë së fundmi është zbardhur biseda e zhvilluar...

Ruçi paralajmëron zhvillime të rëndësishme, çfarë do ndodhë në 30 qershor

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka njoftuar se do të mblidhet Këshilli i Legjislacionit për të diskutuar kërkesën e opozitës parlamentare, për ndryshimin e...

Mbahen homazhet në nder të Moikom Zeqos në Muzeun Historik Kombëtar

Politikanë të shumtë dhe figura të tjera të njohura të njohura kanë bërë sot homazhet në nderim të ish-deputetit, intelektualit të shquar poliedrik, Moikom...

“Ishte një erudit i rrallë”/ Gramoz Ruçi mesazh ngushëllimi për Moikom Zeqon

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka dhënë sot një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish deputetit, shkrimtarit, shkencëtarit dhe publicistit të shquar...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...