E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Dorëheqja e Ruçit/ Zheji: E largoi Rama

Analisti i njohur, Artur Zheji deklaroi se kryeministri Edi Rama e largoi kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi nga Partia Socialiste, për të patur një superioritet të plotë brenda kësaj force politike. Deklarata e Zhejit, u bë ditën e sotme në emisionin ”Pikat mbi i” në News 24.

Sipas Zhejit, Ruçi u detyrua që të thoshte se po largohej me dëshirën e tij. Ndër të tjera, Zheji tha se Rama është një lexues tepër i mirë i situatave politike, dhe gjithashtu një vendimmarrës i mirë.

Artur Zheji: ”Rama konfirmon linjat e tija dhe të gjitha kundravajtjet që ka pasur brenda partisë i fshin. Ata që dolën në fund të listave ishin fshirje edhe dorëheqja e Ruçit fshirje, kjo për të pasur superioritet të plotë.  Mënyrën se si Rama e sheh Shqipërinë, nuk është e ekzagjeruar të them që Rama është një lexues të mirë. Ai është lexues i mirë dhe vendimmarrës. Ato që ai lexon, i klasifikon dhe janë sugjeruese të mendimeve. Po të shohësh librat e historisë të gjitha nisin me emrat e mbretërve në fillim. Njerëzit që bëjnë punët janë të padukshëm. Pra dalin njerëz të spikatur kundër rrymës. Por më së shumti historitë e botës, janë histori mbretësh dhe sundimtarësh. Po të shohësh historinë e Shqipërisë do të shohësh që Zogu, u bë president e më pas mbret, është histori me 30 veta. Ka një garë për të historizuar veten.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lamtumirë doktor!

Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha anëtarëve të...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...