E premte, 7 Maj, 2021
24 C
Tirana

Etiketa

artur zheji

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar në emisionin ''Pika mbi i'' në ''News 24'', gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin e...

Nuk i pashë në fushatë kundër Ramës, sot të gjithë në fushatë kundër Lulit…

Nga Artur ZHEJI Marshalli tani me të drejtë e ka rradhën të shkrythet ngeshëm, të hedhë vështrimin mbi Pashallëkun Arnautistan e të shplodhet dhe pse...

Tre shkallët e rënies së fushatës së Marshallit (Ramës)

Nga Artur ZHEJI “Ebrenjtë” e Marshallit me siguri janë në hall të madh me këtë Fushatë Zgjedhore të kësajhershme, sepse, sivëllezërit e tyre, që thuhet...

Artur Zheji: “Përdorimi i të dhënave personale, shenjë frike”

Teksa ka folur në emisionin “Pikat mbi i” në News24 pak minuta më parë, analisti dhe publicisti Artur Zheji ka deklaruar, në lidhje me...

Pse ambasadorja Kim, nuk është keqkuptuar, por…

Nga Artur Zheji Fjalët që tha, gjërazi dhe në një sintaksë perfekte, ambasadorja simpatike Kim, shkaktuan një tërmet të nëndheshëm, te Shumica që aktualisht na...

Edi (Marshalli), 10 vite më pas, si Saliu, shpall Grusht shteti nga Presidenti!

Nga Artur Zheji Pavetëdija, ose inkoshienti, si edhe thirret shkencërisht, ky term vështirësisht i përkthyeshëm, sipas një lloj psikoanalize, vdes në të njejtën kohë me...

Artur Zheji: Çeku i zi erdhi nga Uashingtoni, 20 ditë para zgjedhjeve

Humbja e gjyqit të qeverisë shqiptare me sipërmarrësin italian, Francesco Becchetti, në Gjykatën e Arbitrazhit, është bërë temë diskutimi në emisionin më të ri...

Vaksina kineze, gënjeshtrat politike dhe Shqipëria në mes

Nga: Artur Zheji Marshalli kërkon ti fitojë zgjedhjet me çdo kusht! Duket qartë që nuk jeton dot pa pushtet, duket qartë që nuk mund të...

Dy fytyrat e fushatës

Artur Zheji Dy partitë e mëdha nisën dje fushatën. Pamë dy fytyra krejtësisht të ndryshme. Pamë një fytyrë të freskët, të motivuar të zotit Basha,...

Përse Ramës i ndodhi ajo që nuk duhej t’i ndodhte?! Sa keq që…

Nga Artur ZHEJI Rama është tashmë padyshim, njeriu kyç i tranzicionit të rraskapitshëm shqiptar. Është ky rezultat, në mënyrë të padiskutueshme, një rezultat parësor në...

Të fundit

LSI fillon ankimimet për 25 prillin/ Kryemadhi: E vërteta, brenda tek kutitë

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit u fituan nga Partia Socialiste, e cila siguroi 74 mandate dhe do të qeverisë sërish e vetme në 4...

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...