E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

“Ka thënë gjëra të rënda për mua”, Zheji flet për prishjen e miqësisë me Ramën

Opinionisti Artur Zheji, si rrallë herë ka ndarë me publikun disa detaje lidhur me miqësinë me Ramën, e më tej qefmbetjet që çuan në prishjen e këtij raporti. I ftuar në emisionin “Dola te Ola”, Artur Zheji teksa u kthye pas në kohë, foli për një miqësi me kryeministrin Rama, por rrugët e tyre u ndanë.

Arsyeja se pse ata nuk gëzojnë më miqësi me njëri-tjetrin, sipas Zhejit, lidhet me faktin se Rama i ka thënë fjalë shumë të rënda.

“Ka vuajtur shumë, pasi Parisi është i pamëshirshëm për artistët. Rama ka kaluar momente shumë më të këqija se sa ai vetë thotë, por të vuash në Paris është dinjitoze për një artist. Ka thënë shumë gjëra të rënda për mua. Tha se Zheji ka mbiemër të madh, po s’ka mundur ta mbajë mbi supe. Vetëm për gjenialitetin që ai ka si artist shqiptar, Rama duhet të ishte sjellë pak më bujar me mua”, u shpreh Zheji.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bashkia merr pronësinë e Teatrit/ Budina: Meta dhe Basha të mos heshtin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka protestuar ndaj vendimit të qeverisë për t’i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Regjisori...

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...