E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Lajm i keq nga Italia, shtyhen kufizimet deri më 30 korrik

Italia ka lënë në fuqi masat aktuale për lëvizjen e shtetasve shqiptarë, sikundër Greqia. Pavarësisht bilancit gjithmonë e më të mirë sa i takon shifrave në ulje të infektimeve dhe thuajse zerim numrit të vdekjeve, Italia ka vendosur që të mos hapë kufijtë.

Lajmi në fjalë është përcjellë nga Ambasada Italiane në vendin tonë, ku në një njoftim zyrtar rezulton se masat aktuale do të qëndrojnë në fuqi deri më 30 korrik.

Mbetet në fuqi lëvizja vetëm për ata që kanë nënshtetësi italiane, që janë resident në Itali ose që udhëtojnë për arsye studimi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Ekspertja britanike: Koronavirusi nuk doli nga laboratori në Wuhan

Bashkia merr pronësinë e Teatrit/ Budina: Meta dhe Basha të mos heshtin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka protestuar ndaj vendimit të qeverisë për t’i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Regjisori...

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...