E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Lindita Nikolla, kryetarja e re e Kuvendit të Shqipërisë

Lindita Nikolla u propozua të marrë drejtimin e Kuvendit të Shqipërisë.

Kryeministri Edi Rama e bëri publik emrin e saj në Asamblenë e Përgjithshme të PS-së, ku tha se ajo do të zëvendësojë Gramoz Ruçin.

Në vend të Gramoz Ruçit, Nikolla do të jetë në krye të Parlamentit për 4 vitet e ardhshme.

“Lindita Nikolla e cila besoj se ka mbështetjen e të gjithë anëtarëve dhe simpatizantëve të PS, do të marrë stafetën e Gramozit në krye të Kuvendit të Shqipërisë, si një grua me kontribut dhe përvojë të gjatë në familjen tonë politike.

Si një shembull i përkushtimit dhe ndershmërisë në kryerjen e çdo detyre, një shoqe e mirë dhe politikane karriere që është karakterizuar nga dëshira për dialog me të tjerët”, tha Rama në fjalën e mbajtur në Asamblenë Kombëtare të PS.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...