E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Nikolla: Përgjegjësi për pritshmëritë e Ramës, do krijojë hapësira për opozitën

Lindita Nikolla ka reaguar për herë të parë, pasi kryeministri Edi Rama e zgjodhi në krye të Kuvendit të Shqipërisë. Në një prononcim për mediat nga Pallati i Kongreseve, Nikolla u shpreh se do të punojë për të krijuar klimë pozitive, dhe hapësira për opozitën në Kuvend. “Do punoj me përkushtim për respektimin e rregullores, për krijimin e një klime pozitive në Parlament, për krijimin e hapësirave për opozitën. E mbushur me përgjegjshmëri për të përmbushur pritshmëritë e kryetarit të PS për zgjedhjen time”.

Ja se çfarë tha më herët Rama për Lindita Nikollën:

“Lindita Nikolla që besoj se ka jo vetëm gjithë mbështetjen e kësaj Asambleje, por edhe të gjithë anëtarëve dhe simpatizantëve të PS, për të marrë stafetën e Gramozit, në krye të Kuvendit të Shqipërisë si një grua me një kontribut dhe përvojë të gjatë në familjen tonë politike.

Si një shembull i padyshimtë i përkushtimit dhe pandershmërisë në kryerjen e çdo detyre, si një shoqe e mirë e të gjithëve ne, dhe si një politikane karriere, që është karakterizuar nga dëshira për dialog të edukuar me të tjerët. Do të jetë dhe anëtare e Kryesisë së PS. Së bashku me 12 drejtuesit, kryetarë qarqesh, do të përbëhet nga 33 anëtarë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Meta shpërndan dekorata në "21 Janar", Rama: Tallet me qytetarët!

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...