E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Dorëheqja e Ruçit/ Rama: ”M’u prenë krahët”

Kryeministri Edi Rama e ka pritur me trishtim dorëheqjen e kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi nga funksionet drejtuese të PS dhe nga politika.

Gjatë fjalës së mbajtur në Kongresin e Partisë Socialiste, Rama u shpreh se kur dëgjoi për dorëheqjen e Ruçit, pati ndjesinë e ”këputjes së krahëve”. Sipas tij, pa këshillimini e Ruçit, Partia Socialiste do të kishin humbur shumë beteja.

Ndër të tjera, kreu i qeverisë vlerësoi maksimalisht rolin e Ruçit për modernizimin dhe forcimin e socialistëve.

Edi Rama: ”Shoku im i vjetër i armëve më është bërë sipas rastit, shok, mik. Në gjithë këto vite ka qenë një hije e kujdesshme në krahun tim. Gramoz Ruçi. Nuk dua t’jua fsheh se kur në fundin e takimeve të panumërta kokë më kokë tërë këto vite, Gramozi më tregoi vendimin për t’u tërhequr nga politika aktive. Pata ndjesinë e këputjes së krahëve. E kuptova se ishte vendim pa mundësi rishikimi. Akoma sot nuk e gjej dot si e qysh do të mbushet boshllëku i largimit të tij. Pa këshillimin me Gramozin do e kishim humbur beteja, sigurisht për fajin tim. E di se ai do të mbetet deri në ditën e fundit në detyrë, këshilltari im i besuar. Askush nuk është i pazëvëndësueshëm, e di. Po di edhe që jo gjithkush është lehtësisht i zëvëndësueshëm.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rama i mrekulluar nga Dua Lipa: Të mbretërojë 100 vjet në fronin ku është ulur

Me drogë në makinë, shoqërohet në polici djali i Azem Hajdarit

Azem Hajdari, djali i vogël i deputetit të ndjerë me të njëjtin emër, është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Elbasanit mbrëmjen e sotme. Sipas...

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...

Shtatorja e Sali Butkës/ Hajdari: Vështirësi në finalizimin e projektit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari teksa ka folur për përurimin e shtatores së patriotit të madh shqiptar, Sali Butka, është shprehur se finalizimi i...

Shpejtësia në rrugë, një marrëzi që duhet ndalur

Nga Luan Rama Mendohej përgjithësisht se aksidenti i rëndë që ndodhi më 25 qershor të këtij viti në autostradën Fier – Vlorë, pra vetëm një...