E diel, 25 Tetor, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

Gent Cakaj

Cakaj me Dendias: Biseduam për zgjidhjen e çështjeve dypalëshe

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj priti në takim homologun e tij grek, Nikos Dendias. Pas takimit, Cakaj tha se gjatë diskutimit...

“Jemi një, bashkë pa kufi”, firmoset marrëveshja për mbështetje financiare ndaj Luginës së Preshevës

Sot është firmosur marrëveshja mes Kosovës dhe Shqipërisë, për të ngritur një fond ndërshtetëror për mbështetjen financiare të Luginës së Preshevës. Në takimin e...

Cakaj bisedë online me Varhelyi-n: Shqipëria e angazhuar për në BE

Ministri në detyrë për Punët e Jashtme, Genc Cakaj ka zhvilluar një bisedë online me me Komisionerin për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit,...

Negociatat, Cakaj takon kryekomisionerin e Bundestagut: E informova mbi përparimin e Shqipërisë

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj takoi në Berlin kryetarin e Komisionit për Çështjet Europiane të Bundestagut, Gunther Krichbaum. Përmes një postimi...

Mbledhja e 2 tetorit mes dy qeverive, Cakaj takon zv.kryeministrin e Kosovës

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me zëvendës kryeministrin e Kosovës, Besnik Tahiri. Në një reagim në...

Cakaj mbyll vizitën dy ditore në Maqedoninë e Veriut, takohet me Xhaferrin

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, përfundoi vizitën zyrtare dy ditore në Maqedoninë e Veriut duke zhvilluar një takim...

Cakaj: Kontributi i faktorit shqiptar në Maqedoninë e Veriut mbetet i patjetërsueshëm

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, gjatë vizitës së tij zyrtare në Shkup zhvilloi disa takime me krerët e...

Cakaj takon Ali Ahmetin: Faktori shqiptar, rëndësi të patjetërsueshme në Maqedoninë e Veriut

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Shkup, zhvilloi një takim me...

Komisioni i Integrimit/ Cakaj: Plotësimi i kushteve kërkon angazhim maksimal nga të gjitha institucionet

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, deklaroi se pjesëmarrja e tij në mbledhjen e Komisionit për Integrimin Evropian, kishte...

Njohja e Kosovës nga Izraeli/ Cakaj takon ambasadorin Noah Gal Gendler

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Izraelit në Shqipëri, Noah Gal...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...