E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Ndryshimet në qeveri/ Cakaj zbulon çdo bëjë pas dorëheqjes si ministër

Në konferencën për mediat me kryeministrin Rama dhe ministren e re Olta Xhaçka, ministri i Jashtëm i dorëhequr, Gent Cakaj, deklaroi se gjatë dy viteve në krye të kësaj ministrie, pandemia e tërmeti cenuan punën e diplomacisë. Po kështu, ai zbuloi se do të vazhdojë të japë angazhimin e tij për Shqipërinë.

Në fjalën e mbajtur, Cakaj deklaroi se do të vazhdojë të qëndrojë në Shqipëri dhe pas dorëheqjes, ndërsa shprehu mbështetjen e plotë për Xhaçkën.

“Unë do të vazhdoj aktivitetin tim në Shqipëri, në çfarëdo përgjegjësie që do të më gjejë e nesërmja. Unë do të jem mbështetësi juaj më i madh, që ju të shkëlqeni si një zonjë e hekurt në krye të diplomacisë shqiptare.

Nuk kam sesi ta mbyll fjalën ndryshe, përveçse të falenderoj stafin e Ministrisë së Jashtme, asgjë nuk do të kishte qenë e pamundur për ju. I shtrij dorën e bashkëpunimit zonjës Xhaçka dhe falenderoj kryeministrin për atë që më është besuar”, u shpreh Cakaj gjatë fjalës së tij.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...