E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Cakaj ‘trondit’ Ramën në fundvit, reagon ambasadorja Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar menjëherë pas ndryshimeve në qeveri. Kryeministri Edi Rama njoftoi se ka emëruar si ministre të Jashtme, Olta Xhaçkën, ndërsa në Ministrinë e Mbrojtjes ka dërguar Niko Peleshin.

Përmes një postimi në “Twitter”, ambasadorja Kim falenderon ish-ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, duke thënë se marrëdhënia mes dy vendeve vazhdon, për shkak të udhëheqësve të tillë.

“Faleminderit Gent Cakaj për të gjitha përpjekjet tuaja, për t’u forcuar marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA-së, përfshirë si NATO, aleatët.

Miqësia midis dy vendeve tona vazhdon, për shkak të udhëheqësve si ju. Ju urojmë suksese në të gjitha përpjekjet tuaja të ardhshme. Faleminderit!”, përfundon reagimin ambasadorja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...