E martë, 26 Janar, 2021
2 C
Tirana

Pamje apokaliptike nga tërmeti në Kroaci (FOTO)

Një tërmet me magnitudë 6.3 i shkallës Rihter ka ‘shkundur’ Kroacinë vetëm pak minuta më parë.

Sipas EMSC, epiqendra e tërmetit ishte rreth 42 kilometra në juglindje të Zagrebit.

Momentalisht mediat raportojnë se nga lëkundjet e forta, janë shkaktuar dëme materiale. Si pasojë e tërmetit, shumë ndërtesa janë shembur, makinat janë dëmtuar nga inertet. Ende nuk ka njoftime zyrtare për të lënduar.

Një ditë më parë, një tërmet me magnitudë 4.9 rihter u regjistrua në Kroaci, duke shkaktuar dëme në disa banesa.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...