E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Yuri Kim

Kushtetuesja, Kim thirrje KED: Veproni shpejt me vlerësimin e kandidatëve

Ambasadorja Yuri Kim, ka reaguar pas publikimit të listave të kandidatëve për vakancat në Gjykatën Kushtetuese. Kim kërkon nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED),...

Kim takon kryetaren e KPA, Shtylla: Mbështetja e ndërkombëtarëve e domosdoshme

Kryetarja e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Albana Shtylla priti sot në ambientet e Kolegjit ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim...

“Shqipëria ka nevojë për ju!”/ Yuri Kim: KLGj po vepron për të mbështetur gjyqtarët e Vettingut

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka apeluar ndaj gjyqtarëve, për aplikimet në Gjykatën Kushtetuse. KLGJ në një njoftim në faqen e saj, inkurajon gjyqtarët me...

“Shqipëria dhe SHBA qëndrojnë krah për krah”, Kim komenton letrën e Trump për Ramën

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka komentuar letrën që presidenti Donald Trump ka dërguar në adresë të kryeministrit Rama. Kim njofton se ka qenë ajo që...

Regjistrimi i votuesve, Lleshaj ”jep sqarime” te ambasadorja Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim pati një takim me MInistrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj. Përmes një postimi në Twitter, Kim shkruan se...

Yuri Kim, “KQZ-ja” amerikane për zgjedhjet shqiptare

Nga: Ervis Iljazaj    Si asnjehërë më parë, Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë është angazhuar kaq shumë dhe me insistim në procesin zgjedhor në...

Drafti/ Yuri Kim: Opozita mori përgjegjësitë e saj, palët të mos devijojnë nga marrëveshja

Ambasadorja Yuri Kim ka reaguar lidhur me diskutimet mes palëve për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Kim u shpreh se e vlerëson draftin e sjellë nga opozita...

Apeli i Yuri Kim për 5 qershorin, Rama: Për ambasadorët flas kur jam me ta

Pas përfundimit të mbledhjes me drejtorët e qarkut në Vlorë, Edi Rama komentoi deklaratën e ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim. Kjo e fundit i rikujtoi...

Aplikimet për Kushtetuesen, Kim: Të ecim përpara për të dhënë drejtësi

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara, Yuri Kim i është drejtuar me një mesazh falënderimi presidentit Ilir Meta dhe kryeparlamentarit Gramoz Ruçi. Me anë të një...

“Do mbani përgjegjësi”, Yuri Kim paralajmëron Ramën dhe Bashën

Lidhur me debatet që kanë përfshirë politikën për listat dhe koalicionet, një reagim ka ardhur nga ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Yuri Kim...

Të fundit

Ç’duhet të dini mbi Kolegjin Zgjedhor, që zgjedh presidentin e SHBA-së

Deri më tani, shumica e kandidatëve presidencialë që kanë fituar votën e Kolegjit Zgjedhor, kanë fituar dhe presidencën. Por pse u vendos një sistem...

Meta: Thellësisht i tronditur nga tërmeti që goditi Greqinë dhe Turqinë

Presidenti Meta, ka reaguar me anë të një mesazhi për situatën e vështirë që po përjeton Turqia pas tërmetit shkatërrimtar 6.6 ballë. Meta shprehet...

“Në Izmir ka shumë shqiptarë”/Ambasadori Robo flet për tërmetin shkatërrues

Ambasadori i Shqipërisë në Turqi, Kastriot Robo, teksa foli për tërmetin shkatërrimtar në Turqi, tha se ende nuk dihet sa persona ka të lënduar....

Pamje apokaliptike/Tërmeti rrëzon pallatet në Turqi (FOTO-VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm në Detin Egje ka tronditur Turqinë dhe Greqinë. Mediat turke kanë shfaqur pamje të rrënojave të një ndërtese shumëkatëshe në...

Pamje tmerri nga Turqia/ Erdogan: Të gjitha ekipet janë në terren

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që goditi Izmirin pak minuta më parë. Tërmeti me magnitudë 6.9 i...