E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Tërmeti i fuqishëm që tronditi Kroacinë, ndjehet edhe në Slloveni (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm goditi Kroacinë. Magnituda ka qenë 6.3 e shkallës rihter dhe epiqendra 46 km në juglindje të kryeqytetit Zagreb.

Tërmeti i fuqishëm që tronditi sot Kroacinë, është ndjerë edhe në Slloveni. Disa pamje që qarkullojnë në Twitter, tregojnë momentin kur tërmeti ‘shkund’ parlamentin në Lubjanë.

“Tërmeti i fuqishëm në Petrinja, Kroaci (me magnitudë 6.3) është ndjerë edhe në parlamentin slloven, në Lubjanë. Shpresojmë dhe lutemi që të mos ketë viktima”, shkruan një qytetar në Twitter.

Nga pamjet në fjalë shihen deputët, të cilët nga frika, dolën menjëherë nga salla.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...