E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Forcat Shqiponja

“Përndiqte të renë, i dhunoi të atin”, policia arreston 29-vjeçarin

Një 29-vjeçar është vënë në pranga, pas denoncimit të një 23-vjeçareje e cila është ankuar se është përndjekur dhe dhunuar fizikisht nga ky shtetas,...

Në kërkim ndërkombëtar, arrestohet i shumëkërkuari në Shkodër (VIDEO)

Policia e Shkodrës, në bashkëpunim me Interpol Tirana kanë bërë të mundur vënien në pranga të një 23-vjeçari të kërkuar në Itali për “vjedhje...

‘Shqiponjat’ kapin ‘mat’ çiftin e ri, ja çfarë iu gjetën në makinë e shtëpi

“Shqiponjat”, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në Tiranë ka marrë informacion se dy shtetas (burrë e grua), qarkullonin në autostradën Tiranë-Durrës,...

Terrorizoi për 5 orë Elbasanin/ U ekzekutua me snajper nga RENEA, Artan Hoxha nxjerr detajin e pazakontë

71-vjeçari Lefter Zhidru është ekzekutuar dje nga forcat e policisë në qytetin e Elbasanit. Ai për 5 orë ka terrorizuar qytetin, duke qëlluar me...

Qëllohet në drejtim të ‘Shqiponjave’ dhe FNSH-së, agresori me precedentë

Elbasani është tronditur sot nga të shtënat me armë zjarri, ku është qëlluar në drejtim të forcave Shqiponja dhe FNSH-së. Të shtënat me armë kanë...

Dyshohet se ka lidhje me ekzekutimin e Emiljano Ramazanit/ Operacion blic, shoqërohet një biznesmen

Policia ka arrestuar në Peqin 40-vjeçarin F.Manehasa, i cili dyshohet se ka lidhje me vrasjen e Emiljano Ramazanit, një javë më parë. Mësohet se...

Ish-deputetja e LSI-së: Do kallëzoj forcat ‘Shqiponja’ 

Ish-deputetja e LSI-së, Silva Caka, tha se nesër do të bëjë kallëzim kundër forcave 'Shqiponja' për mënyrën e shoqërimit, pasi i akuzon për dhunë...

Tentoi të gëlltiste qesen me hashash, ja si u pikas nga forcat “Shqiponja”

Forcat "Shqiponja" në Tiranë, kanë nuhatur sjelljen e çuditshme të një djali që tentoi të gëllsite qesen me hashash. Një tentativë kjo e dështuar,...

Tubimi i dhunshëm tek “Unaza e Re”, 4 punonjës policie të plagosur

Lidhur me tubimin e dhunshëm tek "Unaza e Re", mësohet se janë plagosur 4 punonjës policie. Një grup protestuesish kanë goditur me sende të...

RENEA, FNSH dhe forcat Shqiponja zbarkojnë në Shkodër, pranga 14 personave

Forcat RENEA, FNSH dhe Shqiponja kanë finalizuar një operacion blic në orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin e Shkodrës dhe kanë...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...