E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Dyshohet se ka lidhje me ekzekutimin e Emiljano Ramazanit/ Operacion blic, shoqërohet një biznesmen

Policia ka arrestuar në Peqin 40-vjeçarin F.Manehasa, i cili dyshohet se ka lidhje me vrasjen e Emiljano Ramazanit, një javë më parë. Mësohet se Manehasa i kë bërë rezistencë policisë, para se të ndalohej. Gjatë aksionit për prangosjen e tij janë angazhuar forcat “Shqiponja”. I arrestuari është pronar i një pike makinash të përdorura.

Një javë më parë në Elbasan u ekzekutua Emiljano Ramazani. Ky i fundit u qëllua ndërsa po parkonte mjetin e tij poshtë banesës ku jetonte.

40-vjecari i proceduar disa herë për shpërndarje të kokainës dhe plagosjes së lehtë, kishte mundur ti shpëtonte “darës” së drejtësisë, por jo kundërshtarëve të tij. Ramazani është mbajtur në mbikëqyrje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...