E premte, 23 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Terrorizoi për 5 orë Elbasanin/ U ekzekutua me snajper nga RENEA, Artan Hoxha nxjerr detajin e pazakontë

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

71-vjeçari Lefter Zhidru është ekzekutuar dje nga forcat e policisë në qytetin e Elbasanit. Ai për 5 orë ka terrorizuar qytetin, duke qëlluar me armë zjarri nga ballkoni i banesës. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “11 Nëntori”, teksa fillimisht ka qenë ish-gruaja e 71-vjeçarit që ka njoftuar policinë pas sherrit në familje me ish-bashkëshortin.

Ndërsa rreth orës 13:30, pas mbërritjes së policisë, 71-vjeçari ka bërë rezistencë duke qëlluar në drejtim të efektivëve për më shumë se 20 herë, teksa ka plagosur 2 kalimtarë, L. S., 22 vjeç dhe A. K., 21 vjeç, të dy jashtë rrezikut për jetën.

Gazetari investigativ Artan Hoxha tha mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion”, se 71-vjeçari shikonte nga televizori jo vetëm çfarë ndodhte, por thoshte se ato nuk janë të vërteta.

“Ai duket që ka pasur një të kaluar ushtarake. RENEA ka shpëtuar një katastrofë. RENEA nuk dinte se çfarë ka pasur në godinë. Ai shikonte nga televizori jo vetëm çfarë ndodhte, por edhe fjalët dhe thoshte se ata që thonë në media nuk janë të vërteta”, u shpreh Hoxha.

Lexo edhe :   Paloka: Dalja e Ramës në inceneratorin e Elbasanit, sinjal për SPAK-un

Forcat Shqiponja dhe Patrulla e Përgjithshme e RENEA-s i bënë thirrje të moshuarit të dorëzohet, por ai vijoi të bëjë rezistencë duke qëlluar vazhdimisht në drejtim të policisë. Ndërkohë rreth orës 18:10, policia mësohet të ketë ndërhyrë.

Në banesë u gjetën disa kallëpe tritoli, afro 1 kg, të cilat ishin bërë gati për shpërthim, pasi ishin montuar dhe kapsollet plasëse. Po ashtu u gjet dhe një çantë, e cila dyshohet me eksploziv, nga e cila dilnin tela, të cilët dyshohet se do të përdoreshin për shpërthim. Tritoli ndodhej pranë një bombole gazi dhe nëse viktima do e kishte aktivizuar, atëherë do kishte katastrofë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shtatzënë për herë të dytë, deputetja e PS me koronavirus

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti e cila është në pritje të fëmijës së dytë është infektuar me koronavirus. Gjendja e saj është e stabilizuar...

Bardhi publikon videon: SPAK-u e ka të thjeshtë hetimin për inceneratorët

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi thotë se...

Covid-19, Brataj: Maska e nevojshme, ja cilat nuk duhen përdorur

Edhe pse mbajtja e maskës është bërë e detyrueshme që nga 15 tetori, ende ka debat lidhur me efikasitetin e tyre. Kreu i Urgjencës Kombëtare,...

Koronavirusi prek Borussia Dortmund, infektohet Emre Can

Borussia Dortmund, është ekipi i rradhës i prekur nga koronavirusi. Verdhezinjtë gjermanë, kanë bërë kontrollet rutinë për COVID-19 dhe një nga yjet kryesore të skuadrës,...

Agjensitë amerikane të zbulimit: Irani dhe Rusia sulmojnë sërish zgjedhjet

Agjensitë amerikane të zbulimit kanë akuzuar Iranin dhe Rusinë se u përpoqën të përdorin të dhënat e regjistrit të votuesve në “përpjekje të dëshpëruara”...