E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

filma

Kinematografi/ Pesë filma artistikë që duhen parë një herë në jetë

1. "The Godfather" (1972) "Kumbari" (dhe vazhdimi i tij) është vetëm një nga ata filmat perfektë, ku historia, loja dhe regjia të gjitha ndërthuren së...

Kinematografi/ Aktori Samuel L. Jackson përzgjedh 5 filmat e tij më të mirë

Aktori Samuel L. Jackson është njësoj si ne; edhe atij i pëlqen të shikojë filmat e Samuel L. Jackson-it. Në emisionin e vonë të...

Filmi rekomandim i Tirana Today, Emma Stone sjell Cruella-n e 101 dalmatëve

Filmi i rekomanduar nga Tirana Today këtë të dielë titullohet: Cruella Cruella është një film që sjell historinë e një prej stilisteve londineze të viteve...

Film / “The Father”, drama me protagonist Antoni Hopkins rekomandimi i TT

Titulli: The Father (2020) –dramë- Kohëzgjatja: 1orë 37minuta Regjizor: Florian Zeller Aktorë: Anthony Hopkins, Olivia Colman, Mark Gatiss Fabula: Një burrë refuzon çdo lloj ndihme nga vajza e...

Filmi që po e shohin të gjithë, i goditur fort nga kritika dhe publiku

Titulli: Deadly Illusions (2021) në shqip “Iluzione vrastare” Kohëzgjatja: 1 orë e 54 minuta Fabula: Pasi një shkrimtare bestseller që po vuan nga “bllokimi i shkrimtarit”...

Fitoret civile të njerëzve me ngjyrë në SHBA, filmat ikonë që rekomandon TT

Këtë fundjavë Tirana Today, në rubrikën e rekomandimit të filmave, ka vendosur të sjellë në vëmendjen e lexuesit disa tituj filmash nga e tashmja...

Të rejat e Netflix-it në mars

Shumë prurje të reja i presin abonentët e Netflixit në muajin mars. Duke nisur që nga data 1 mars në platformën botërore do të...

Bazohen në histori të vërteta! 4 filma të 2020-ës që ia vlen t’i shohim

Përgjatë 2020-ës, kanë dalë një mori prodhimesh kinematografike të bazuara në histori të vërteta që ia vlen që t’i shohim. Ndër to, veçojmë 4 filma,...

“Censuruesja” e re e filmave, Corona! A do të shohim më puthje në ekran

Dega e filmit është paralizuar për shkak të pandemisë edhe në Gjermani. Me një koncept sigurie ajo kërkon që të rikthehet në skenë si futbolli....

Pse pëlqejmë filma të frikshëm në kohë krizash

Ndërkohë që shtohen përditë shifrat e të diagnostikuarve me koronavirus në shkallë bote, kanë marrë popullaritet të ri filmat që marrin frymëzim nga epidemitë...

Të fundit

A duhet të krijojmë heronj për të frymëzuar rininë në krizë besimi?

Nga: Mentor Kikia Shoqërisa shqiptare është në krizë. Muk është thjeshtë krizë ekonomike, për bukë dhe rroba. Eshtë kriza e madhe e besimit, kriza e...

Vatikani notë proteste Italisë për projektligjin kundër homotransfobisë

Selia e Shenjtë zbret në fushë kundër projektligjit Zan, projektligjit kundër homotransfobisë. Nisma vjen drejtpërdrejt nga Sekretariati i Shtetit, organi drejtues më i afërt...

Negociatat/ Bullgaria nuk heq dorë nga bllokimi ndaj Maqedonisë së Veriut

Bullgaria nuk ka lëshuar pe as në Këshillin për Punë të Përgjithshme, në këmbënguljen për të bllokuar fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut. Agjencia...

STARTON #YOUARECREDINS3

Banka Credins lançon për të tretin vit programin #YOUARECREDINS3, një mundësi fantastike për çdo student të sapo diplomuar në degët: Ekonomi, Informatikë, Drejtësi dhe...

10 shprehje nga Zhan Dë La Fonten, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"E rrallë dashuria e vërtetë, edhe më e rrallë miqësia e vërtetë". "Shpeshherë e ndeshim fatin tonë mu në rrugën që morëm për të shmangur...