E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Kinematografi/ Aktori Samuel L. Jackson përzgjedh 5 filmat e tij më të mirë

Aktori Samuel L. Jackson është njësoj si ne; edhe atij i pëlqen të shikojë filmat e Samuel L. Jackson-it. Në emisionin e vonë të Stephen Colbert-it,  të mërkurën, prezantuesi i emisionit u shpreh i bindur se disa aktorë nuk mund t’i shihnin filmat e tyre, por Jackson kishte një teori tjetër.

“Disa aktorë gënjejnë për këtë gjë. I shikojnë filmat e tyre,”-tha Jackson.

Colbert i kërkoi Jackson-it të përmendte pesë filmat më të mirë ku ka luajtur. Dhe për një aktor i cili ka qenë gjithandej, nga madhështia e Star Wars deri tek Marvel Universe, lista e tij mund të mos jetë ajo që shumica priste, por ja 5-ëshja e zgjedhur prej tij (klikoni mbi titull për detajet e filmit):

The Long Kiss Goodnight

A Time To Kill

Jackie Brown

Red Violin

One Eight Seven

/Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...