E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

figurë

Rudina Hajdari në varrin e të atit: Figura e tij mbetet frymëzimi më i madh

Deputetja e opozitës së re në Kuvend Rudina Hajdari pas homazheve në memorialin e të atit, Azem Hajdarit, ka reaguar përmes një postimi në...

“Rudina Hajdari? Figurë politike me trashëgimi politike, historia njeh rikthime”

Grida Duma duke folur për përjashtimin e Rudina Hajdarit nga strukturat e Partisë Demokratike, tha se politika ka uljet dhe ngritjet e veta dhe...

Kryemadhi paralajmëron Ramën: Do ketë fakte me zë dhe figurë si tjetërsohet vota

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me strukturat e LSI në Dibër. Në fjalën se saj, Kryemadhi u shpreh se LSI së...

Paskal Milo: Mithat Frasheri figurë me dritë-hije, bashkëpunoi me fashizmin

Historiani i njohur Paskal Milo deklaron se riatdhesimi i eshtrave të Mid’hat Frashërit në atdhe duhet ta kishin bërë edhe më parë qeveritë shqiptare...

Gjyqtarja e kushtetueses kalon në sitën e KPK: Figurë e pastër

Siç ishte dhe paralajmëruar më parë, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur seancën dëgjimore me anëtaren e Gjykatës Kushtetuese Vitore Tusha. Trupi gjygjsore përbëhet...

Xhaçka: Kapiten Meçollari figurë e lartë e FA. Është hakmarrje personale e Berishës

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka dalë para Komisionit të Sigurisë duke raportuar lidhur me grupin e negociatorëve me Greqinë. Ka qenë opozita që...

Portieri mitik, figurë qendrore e posterit të Botërorit “Rusi 2018”

Lev Yashin do të jetë imazhi i posterit zyrtarë të evenimentit më të rëndësishëm sportiv të vitit të ardhshëm, Botërori “Rusi 2018”, që do...

Adi Karasta: Rama një figurë në rënie, ka shenja rrëshqitjeje dhe pasigurie

Një nga moderatorët më të mirë të televizionit, Adi Krasta komentoi gjuhën e përdorur nga kryeministri Edi Rama me gazetarët por edhe çështje të...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...