E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Portieri mitik, figurë qendrore e posterit të Botërorit “Rusi 2018”

Lev Yashin do të jetë imazhi i posterit zyrtarë të evenimentit më të rëndësishëm sportiv të vitit të ardhshëm, Botërori “Rusi 2018”, që do të zhvillohet nga 14 qershori deri në 15 korrik. Artisti rus, Igor Gurovich ka bërë këtë përzgjedhje si figurë qendrore të punës së tij, pasi ai ka qenë portieri mitik i viteve 60’ në ish-Bashkimin Sovjetik. I vetmi portier në historinë e futbollit që ka fituar Topin e Artë. Fotot e mëposhtme tregojnë se si kanë qenë posterat e të gjithë botërorëve të zhvilluar deri tani.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”629″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...