E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

FBI

FBI arreston pesë individë, pjesë e një operacioni të Pekinit

Byroja Federale e Hetimeve arrestoi pesë persona të mërkurën në lidhje me një skemë për të detyruar një ish-zyrtar komunal kinez dhe familjen e...

Drejtori i FBI-së: Kina, kërcënimi më i madh për SHBA-në

Drejtori i FBI-së, Christopher Wray, tha se aktet e spiunazhit dhe vjedhjes nga Qeveria e Kinës paraqesin "kërcënimin më të madh afatgjatë" për të...

FBI-ja shqiptare në fazë testimi. Ambasada amerikane zbulon detaje të reja

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë në maksimum angazhimin e tyre për ngritjen e “FBI-së” shqiptare. Me anë të një postimi në facebook, ambasada...

“E ngjashme me FBI-në”, hapet gara për drejtuesin e BKH-së

“E ngjashme me FBI-në”, kështu e ka cilësuar Ambasada Amerikane rolin e institucionit të ri që pritet të krijohet BKH-së (Byroja Kombëtare e Hetimit). Tashmë...

Ambasada Amerikane nxjerr videon: BKH do veprojë në mënyrë të ngjashme me FBI

Me anë të një videoje informuese, Ambasada Amerikane paralajmëron lidhur me mënyrën se si do të hetohet korrupsioni në nivele të larta dhe krimi...

Shkëlqim Hajdari tregon se çfarë do ndodhë me BKH-në

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, i ftuar në emisionin '45 minuta' në Report TV, ka deklaruar se BKH është një tjetër strukturë që pritet me shumë...

Osvald ishte informator i CIA-s dhe FBI-së, pse duhej të vriste Xhon Kenedin?

Amerikani Li Harvi Osvald, ka hyrë në histori si vrasësi i presidentit amerikan Xhon Kenedi. Ose të paktën ky është varianti zyrtar që dhanë...

Lista me 10 personat më të kërkuar, FBI 100 mijë $ shpërblim për këdo që ka informacion

Lista e 10 personave më të kërkuar të FBI-së ndryshon vazhdimisht, ndërkohë raportohet se gjatë muajve të fundit zyra ka shtuar edhe dy emra...

Pse Charlie Chaplin e simpatizonte komunizmin? FBI: Nuk ishte britanik, por një ruso-hebre

Në shtatorin e vitit 1952, aktori i famshëm britanik Charlie Chaplin udhëtoi sërish drejt Nju Jorkut në bordin e trans-oqeanikut “Queen Elizabeth”, për të...

Arrestohet kushëriri i Ministres së Arsimit, kërkohej nga FBI-ja

Kushëriri i Ministres së Arsimit, Besa Shahini, ka rënë në prangat e policisë. Policia e Kosovës ka arrestuar biznesmenin Imer Shahini, i cili është...

Të fundit

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...