E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Etiketa

FBI

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë dëshminë e dhëndrit të Trump

Anëtarët e komisioneve të kongresit amerikan janë të etur të dëgjojnë dëshmitë e dhëndrit të Trump,  Jared Kushner, është njëkohësisht një prej këshilltarëve kryesorë...

Trump tregon arsyen përse pushoi drejtorin e FBI-së

Presidenti Trump tha se drejtori i FBI-së, James B. Comey i tha atij tre herë se ai nuk ishte nën hetim, një herë në...

Trump kishte menduar ta shkarkonte Comey që ditën kur u bë president

Presidenti Donald Trump ka pasur në planet e tij shkarkimin e drejtorit të FBI-së James Comey që nga ditën e zgjedhjeve. "Presidenti kishte humbur besimin...

Trump shkarkon nga detyra drejtorin e FBI-së, James Comey

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka shkarkuar  nga detyra drejtorin e FBI-së, James Comey. "Sot, Presidenti Donald J Trump, njoftoi drejtorin e FBI-së, James Comey,...

Të fundit

Vr*u gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...