E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

FBI

“Do të nisin arrestimet e politikanëve’, Ngjela: Gati qeveria teknike

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24, u shpreh se me themelimin e qeverisë teknike në Shqipëri, do të...

“FBI bëri planin e mbrojtjes së Kryeministrisë”, shokon avokati i njohur

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Spartak Ngjela, avokati dhe analisti i njohur, e ka vlerësuar protestën e 16 shkurtit si “korrupsioni...

Rrezikohen bankomatet në gjithë botën, FBI paralajmëron për sulme kibernetike

Bankomatet në gjithë botën ndodhen nën kërcënim të madh të një sulmi të “pa evituar” hakerik dhe pritet që miliona të zhduken nga llogaritë. Paralajmërimi...

Fotot/FBI prangos spiunen ruse. Zbulohen mesazhet e koduara

FBI ka prangosur një spiune ruse, pasi sipas tyre, detyra e saj ishte të shfrytëzonte lidhjet personale që kishte me shtetas amerikanë me ndikim...

Tiranë/Ndërron jetë agjenti special shqiptar në radhët e FBI-së (Foto)

Hamdi Kosturi, 39-vjeçari nga Fushë-Kruja, që arriti të bëhej një nga agjentët specialë më të spikatur të FBI është ndarë papritur nga jeta vetëm...

Testi “stresues”që duhet ta kalojnë agjentët e FBI-së

Të jesh në radhët e saj dhe t’i shërbesh FBI-së amerikane është një sfidë më vete. Për t’u bërë agjent i saj është punë...

Rikthehet ish-shefi i FBI-së: Erdhi çasti, amerikanët do njohin “fytyrën” e Trump

Ka një përplasje totale tashmë ndërmjet Donald Trump dhe FBI-së.Dy krerët e agjencisë më të fuqishme të SHBA-së i kanë dorëzuar Prokurorit special, Robert...

Trump nuk ndalet, e pëson zyrtari i lartë i FBI. Pas shkarkimit bën deklaratën e fortë

Prokurori i Përgjithshëm i SHBA-së, Jeff Sessions ka shkakuar zëvendësdrejtorin e FBI-së Andrew McCabe, i cili është kritikuar nga presidenti Donald Trump se ka...

Lobisti i PD-së në telashe, FBI nis hetimet për Nik Muzin

Lobisti e Partisë Demokratike, Nikolas David Muzin, i njohur si Nik Muzin po hetohet nga Byroja Federale e Hetimit në Shtetet e Bashkuara të...

“Basha i kapur nga rusët”/Balla: Të hetohet urgjentisht nga FBI-ja

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka kërkuar që Prokuroria në bashkëpunim me FBI-në dhe autoritetet britanike të hetojnë rastin e...

Të fundit

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...