E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

europa league

Speciale / Përmbledhje e situatës futbollistike nëpër Europë : 10 maj 2021

T.Kotorri/ Teksa bëhen gati të mbyllen kampionatet kryesore europiane të futbollit mbeten ende shumë verdikte për t’u vulosur. Tituj kampionë, kualifikime europiane dhe rënie e ngjitje...

UEFA jep lajmin madh, finalja e Europa League do të luhet me tifozë

Finalja e kompeticionit Europa League do të luhet në praninë e tifozëve, teksa UEFA ka filluar shitjen e biletave online. Finalja do të zhvillohet në...

8 gola në “Old Trafford”/ Junajtid shpartallon Romën, Vijareali mund Arsenalin

Kanë përfunduar dy gjysmëfinalet e para të Ligës së Europës, ku Mançester Junajtid pret në ‘’Old Trafford’’ Romën, ndërsa Arsenalit luan në shtëpinë e...

Granada – Junajtid, tifozi hyri në fushë i zhveshur

Një ndodhi e veçantë ka ndodhur dje gjatë ndeshjes Granada-Mançester Junajtid, sfida e parë e raundit çerekfinal të Europa Ligës. Edhe pse tifozët nuk lejohen...

Europa Ligë/Eliminoi Teutën në Durrës, Granada piketon dhe Mançester Junajtidin

Mançester Junajtid vazhdon kërkimin për lavdinë europiane sonte në mbrëmje, duke dalë përballë skuadrës spanjolle Granada në ndeshjen e parë të çerekfinaleve të Europa...

Europa League / Short i lehtë për anglezet, Ajaks- Roma premton spektakël

Sapo është hedhur edhe shorti i çerekfinaleve të Europa League. Granada ka pershkuar Mançesterin ndërsa Slavia Arsenalin. Ja çiftet:

Europa League / Arsenali kalon në çerekfinale edhe me humbje në Londër

Arsenali u frikësua nga Olympiakos-i, por i erdhi në ndihmë ndeshja e parë për të mposhtur ekipin grek në rezultat të përgjithshëm dhe për...

Një gol nga Paul Pogba vendos Milan-Manchester United: anglezët në çerekfinale

Shumë mungesa për Milanin: rossonerët, me një formacion të arnuar, largohen nga Europa League nga djajtë e Manchester United. Paul Pogba vendosi në fillim...

Ballkanasit shokojnë superyjet e Murinjos në një përmbysje të çmendur

Trajneri i ekipit kroat, Zoran Mamić, u detyrua të japë dorëheqjen disa ditë më parë pasi u dënua me katër vjet burg për mashtrim...

Speciale Europa League/ ‘Djajtë në luftë, Roma, Arsenali e Totenhemi janë gati

Dinamo Zagreb – Totenhem (0-2) Të enjten në mbrëmje, Tottenham Hotspur do të udhëtojë në kryeqytetin kroat për të luajtur ndeshjen e kthimit të fazës...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...