E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

De Gea kishte shënuar 11 penalltitë e Vijareal, por nuk priti asnjë

Mançester Junajtid humbi finalen e Europa League ndaj skuadrës spanjolle të Vijareal. Ndeshja u vendos nga penalltitë me kohën e rregullt që përfundoi me shifrat 1-1.

Portieri David De Gea mund të cilësohet si fajtori kryesor për humbjen. 21 penallti radhazi u shënuan nga të dyja skuadrat, ndërsa vetëm e 22-ta u humb nga portieri spanjoll, që i mundësoi në fund festën Vijarealit.

Portieri nuk arriti të presë asnjë nga 11 penalltitë e klubit spanjoll, përfshirë edhe atë të fundit nga portieri kundërshtar, Geronimo Rulli, ndërsa më pas humbi goditjen e tij për të dhënë fitoren e skuadrës së Unai Emerit.Dështimet e De Geas nuk ishin për shkak të mungesës së përqëndrimit.

Kjo pasi shënimet e tij mbi penalltitë e skuadrës spanjolle u zbuluan nga gazetari Angelo Mangiante pas ndeshjes.De Gea kishte shënime për secilin lojtar, por dështoi të ishte protagonist dhe tashmë ka përfunduar në qendër të kritikave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...