E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

bukuria

“Pa bukuri fizike nuk afrohem”, Ngjela shokon me deklaratën e tij

Avokat Spartak Ngjela ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Soiree’, nga Jonida Shehu. Ai ka folur rreth së bukurës, dhe se...

Para një viti i vdiq e ëma/Bukuria kërkon të lidhë të atin e saj me femrën që ai dashuron

Bukuria e cila ka ardhur posaçërisht nga Danimarka për t’u paraqitur në programin “E diela Shqiptare”, kërkon të bashkojë Mimozën me babanë e saj....

Video/Shqipëria, bukuria sekrete e Evropës

Media gjermane “nordbayern.de”, i ka kushtuar një reportazh vendit tonë. Ajo shkruan për bukuritë e Shqipërisë. Në artikull shkruhet për mikpritjen e popullit dhe...

Foto/Margarita Xhepa sfidon vitet, tregon ç’është bukuria e vërtetë

Aktorja e dashur për të gjithë Margarita Xhepa, është një nga ikonat e kinemasë shqiptare. Gjithmonë e bukur, e gjallë dhe e ëmbël, fotot...

Strakosha bukuria e kombëtares, Norvegjia bën ligjin në Elbasan (Video)

Shqipëria është mposhtur me rezultatin e ngushtë 1-0 nga Norvegjia në “Elbasan Arena”, rezultat që nuk i shkon për shtat kësaj sfide pasi miqtë...

Kukësi mposht Vllazninë mes polemikash, mbijetesa “bukuria” e Superiores (Video)

Vllaznia ka dalë pa pikë nga “Zeqir Ymeri”, pasi është mundur nga Kukësi me rezultatin e pastër 2-0. Një humbje që djeg shumë për...

Shqipëria, “fabrika e gangsterëve” dhe bukuria e harruar e Ballkanit

Pasardhësit e shumë shqiptarëve, Ilirët, kanë qenë një popull që janë sulmuar shumë gjatë nga grekët e lashtë, romakët, bizantinët dhe osmanët, të cilët...

5 sekretet e bukurisë franceze

Bukuria femërore franceze është shumë e veçantë, për natyralitetin dhe delikatesën që paraqet. Flokët e shpupuritura, gardëroba “chic” dhe ngjyra e përsosur e lëkurës,...

Të fundit

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...

Samiti i fundit i BE-së për “makinën e kompromisit” Angela Merkel

Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me një kolonë muzikore me piano....